10.04.2014 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Mostu se zeleň udržuje celoročně

Na severozápadě České republiky se nachází město Most se svými téměř 70 000 obyvateli. Když se řekne Most, téměř každému se vybaví především těžba hnědého uhlí a málokdo by možná řekl, že jde o město, které je plné zeleně. V katastru města se nachází 300 hektarů travnatých ploch, o které pečují pracovníci akciové společnosti Technických služeb města Mostu. Velkým pomocníkem jsou jim při tom dieselové žací traktory značky ISEKI, jejichž generálním dovozcem do České republiky je společnost Eurogreen CZ.

Městské plochy jsou při organizaci sečení zeleně rozděleny do tří částí a v jedné pracovní četě pracuje dvanáct lidí včetně odvozu a úklidu okolí sečených ploch.

„Velké plochy sečou jako první traktory Iserki SXG 19 a novější model SXG 323, po nich dosekávají ruční sekačky Sabo a AS Motor, popřípadě křovinořezy Stihl. Největší penzum práce ale zastanou hlavně traktory Iseki, které se uplatňují kromě sečení i při podzimním a jarním sběru listí. Technický park doplňují mulčovače Peruzzo a svahová rádiem řízená sekačka Spider, kterou využíváme hlavně na strmých svazích. Ovšem jak jsem předeslal, po těchto strojích je třeba posečenou hmotu ručně shrabat, aby nezůstávala na pozemcích,“ vysvětluje pracovní postup vedoucí střediska péče o trávníky Miroslav Franta.

 

Více se dočtete v časopisu Komunální technika 3/2014

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down