02.05.2013 | 12:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V minulém roce financování za osm miliard korun

Financování movitých věcí v objemu osm miliard Kč poskytl v roce 2012 UniCredit Leasing. Tržní podíl společnosti tak dosáhl 10,55 %.

K poslednímu dni loňského roku spravoval UniCredit Leasing majetek v celkové zůstatkové hodnotě po odpisech ve výši 25 miliard Kč. V roce 2012 uzavřela společnost přes 19 tisíc nových smluv. Celkový počet aktivních smluv ke konci roku dosáhl počtu téměř 74 tisíc.

Společnost UniCredit Leasing poskytla v roce 2012 financování movitých věcí v objemu osm miliard korun a v žebříčku České leasingové a finanční asociace (ČLFA) získala druhou příčku. Tržní podíl společnosti na relevantním trhu financování movitých věcí dosáhl hodnoty 10,55 %. Při započítání nemovitostí dosáhl objem poskytnutého financování hodnoty více než 8,3 miliardy Kč.
„Hlavními cíli UniCredit Leasing bylo v období pokračujícího ekonomického útlumu udržet vysokou profitabilitu společnosti, nadstandardní kvalitu našich služeb a postoupit v propojování aktivit v rámci skupiny UniCredit. To se nám podařilo splnit. Jedním z našich prioritních společných úkolů pro následující období bude posilování povědomí o produktech skupiny UniCredit na českém trhu,“ uvedl Jiří Matula, generální ředitel a předseda představenstva UniCredit Leasing.
V souladu s celkovým poklesem trhu nebankovního financování zaznamenal přibližně pětinové snížení ve financované hodnotě v loňském roce i UniCredit Leasing. „Plány pro rok 2012 se nám ve většině ukazatelů podařilo naplnit. Obchodní výsledky UniCredit Leasing ovlivnil zejména očekávaný pokles nových investic do oblasti obnovitelných zdrojů energie a s tím související nižší poptávka po financování. Při zohlednění této skutečnosti byly obchodní výsledky UniCredit Leasing v roce 2012 zhruba na stejné úrovni jako v roce 2011,“ zdůraznil Jaroslav Jaroměřský, místopředseda představenstva a obchodní ředitel.

Zájem o úvěry a operativní leasing roste

V minulém roce pokračoval trend posilování úvěrového financování v portfoliu společnosti, a to zejména v oblasti podnikatelských úvěrů, které již dosáhly 45% podílu (38 % v roce 2011). Roste rovněž zájem o operativní leasing, který využívají zejména právnické osoby při financování dopravní techniky (18 % v roce 2012; 10 % 2011). Naopak k dalšímu poklesu na pouhou čtvrtinu došlo u finančního leasingu (25 % v roce 2012; 39 % 2011), který po zrušení možnosti zkrácených odpisů v roce 2010 postupně ztrácí u klientů svoji atraktivitu. Zbývajících 12 % připadlo na spotřebitelské úvěry.

Rok značkového financování

Financovaná hodnota osobních a užitkových automobilů a motocyklů dosáhla objemu
4,7 miliardy Kč. UniCredit Leasing si udržel pozici druhé největší společnosti poskytující financování v tomto segmentu. Loňský rok by se v komoditě financování automobilů a dopravní techniky dal v UniCredit Leasing nazvat rokem značkového financování, které tvořilo většinu uzavřených smluv. Smlouvy u nákladních automobilů poprvé v historii společnosti překročily hranici jedné miliardy korun, když dosáhly v loňském roce objemu financované hodnoty více než 1,1 miliardy Kč. V případě strojů a zařízení to bylo přes 2,2 miliardy Kč, včetně financování obnovitelných zdrojů energie.
Od vzniku společnosti do konce minulého roku činil celkový objem poskytnutého financování UniCredit Leasing zhruba 160 miliard Kč a počet uzavřených smluv činil téměř 411 tisíc kusů. Počet financovaných automobilů s hmotností do 3,5 t od roku 1991 přesáhl 340 tisíc kusů.
Společnost UniCredit Leasing se v roce 2012 přestěhovala do nových prostor moderní administrativní budovy Filadelfie na Praze 4, kde sídlí rovněž sesterská UniCredit Bank a další společnosti skupiny UniCredit. Rovněž se jí podařilo uzavřít na české poměry několik výjimečných obchodních kontraktů v řádech desítek milionů korun. Během minulého roku dále spustila nové obchodní modely Komoditní linie zemědělská technika a Komoditní linie zdravotnická technika
UniCredit Leasing patří do renomované evropské finanční skupiny UniCredit. K 31. 12. 2012 společnost spravovala 73,6 tisíce aktivních smluv v celkové zůstatkové hodnotě 25 miliard Kč. Univerzální nabídka financování zahrnuje finanční a operativní leasing, úvěr a splátkový prodej. Umožňuje financování téměř všech komodit – motocyklů, osobních a užitkových automobilů, nákladních vozů a ostatní dopravní techniky, strojů a technologií i nemovitostí. Nabídku doplňují společnosti RCI Financial Services, s. r. o., UniCredit Fleet Management, s. r. o. (full service leasing vozidel do 3,5 t) a UniCredit pojišťovací makléřská spol. s r. o.

UniCredit Leasing CZ, a. s., v číslech:
- 157,8 mld. Kč - celkový objem poskytnutého financování;
- 229,8 mld. Kč - celková pořizovací cena financovaných aktiv;
- 410 922 - uzavřených smluv;
- 242 794 - počet klientů, z nichž je více než 55 tisíc stále aktivních;
- 340 657 – počet financovaných osobních automobilů do 3,5 t.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down