26.05.2016 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Metzingenu se změnami výrobního systému i novými produkty

Téměř 130 let působí na trhu německá značka Holder. Za tu dobu prošla samozřejmě bohatým vývojem a progresivní rozvoj nabral na obrátkách po převzetí firmy novými majiteli také v průběhu posledního desetiletí. Jaké novinky firma chystá pro letošní sezónu, jsme se dozvěděli při naší návštěvě výrobního závodu v Metzingenu.

Jak úvodem řekl jeden ze společníků a obchodní ředitel společnosti Max Holder GmbH Andreas Vorig, zlomovým byl pro novodobou historii značky Holder rok 2008, kdy nastoupili noví majitelé a v minulosti osvědčená značka se po několika letech útlumu vrátila se zcela novou identitou. „Od toho roku se začala vytvářet nová struktura středně velké firmy zohledňující bohaté tradice a hodnoty značky dbající na kvalitu produktů a pokroková technická řešení. Opravdová restrukturalizace začala v roce 2009, kdy došlo nejen ke změnám v dosud nabízených výrobních řadách univerzálních kloubových nosičů, ale především byly nastartovány moderní vnitrofiremní procesy zaměřené na vývoj, nový IT systém a v první řadě logistiku výrobních procesů. Hodně jsme investovali nejen do výroby, ale i podpory prodeje a zdůraznění významu značky Holder na světových trzích. Přesvědčili jsme se, že koncept Holder má na trhu potenciál a pozitivní reakce zaznamenáváme prakticky z celého světa, kde působí síť našich prodejců. Působíme v 50 zemích, kde produkty značky Holder nabízí více než stovka našich obchodních zástupců,“ zdůraznil Andreas Vorig.

Podle slov Andrease Voriga bylo velice důležité, že se v letech, kdy se ne vše zcela dařilo, mohla firma spolehnout na vybrané obchodní partnery. K těm bezpochyby patří i litoměřická akciová společnost Kis plus, která značku Holder zastupuje na českém trhu již 15 let.

„Roční produkce se pohybuje mezi 600 až 700 vyrobenými nosiči, z nichž zhruba jedna třetina končí na německém trhu a dvoutřetinová většina je určena na export. Momentálně vyráběné modely pokrývají škálu výkonů od necelých 30 až po více než 100 koní. Kompletní paletu doplnil v loňském roce univerzální komunální nosič Holder Muvo s výkonem motoru 109 koní, který společně s jeho výrobcem, chorvatskou značkou RASCO, uvádíme na trh,“ uvedl Andreas Vorig a zároveň vysvětlil, proč sortiment kloubových nosičů doplnil právě tento stroj.*

Více v časopisu Komunální technika 5/2016.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down