29.04.2020 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V loňském roce s pěkným rekordem

Společnost Doosan Bobcat EMEA (Evropa, Blízký východ, Afrika) oznámila rekordní výsledky za rok 2019. Prodeje produktů Doosan Bobcat a Doosan Portable Power vyrobených v regionu EMEA loni vzrostly ve srovnání s rokem 2018 o 12,8 % na 863 milionů EUR (23 mld. Kč).

Celkový nárůst globálních prodejů potom dosáhl 7,2 %, a to právě díky obzvláště vysoké výkonnosti v Evropě a Severní Americe.

Nárůst v regionu

Meziroční růst počtu prodaných kusů strojů Bobcat v EMEA dosáhl 11 %. Prodej smykem řízených nakladačů dosáhl nárůstu dokonce o 12,7 %. Bobcat se tak stal jedničkou na trhu s vyšším počtem prodaných smykem řízených nakladačů než všechny konkurenční společnosti dohromady.

Významný nárůst o 7,1 % byl zaznamenán u minirypadel a k pozoruhodnému zvýšení o 15,2 % došlo u prodeje kompaktních pásových nakladačů. Rok 2019 přinesl také rekordní prodejní čísla u teleskopických manipulátorů a rypadlo-nakladačů s nárůstem přibližně o 16,7 %, respektive 37,2 %.

S důrazem na inovace

Mike Vought, produktový ředitel Doosan Bobcat EMEA, poznamenal: „Inovace produktů je hlavním záměrem a hnacím motorem na cestě k naší vizi – stát se lídrem v oboru kompaktních zařízení. Abychom tuto vizi uskutečnili, představíme letos značný počet nových produktů a technologií. Na trh uvedeme 48 nových nebo podstatně vylepšených produktů v osmi různých produktových kategoriích, z nichž některé budou v rámci značky Bobcat zcela nové.“

Společnost Doosan Bobcat EMEA vyrábí zhruba třetinu celosvětové produkce strojů Bobcat. Patří sem kompaktní strojní zařízení a zemědělské stroje, jako jsou smykem řízené nakladače, kompaktní pásové nakladače, minirypadla, teleskopické manipulátory s bohatou nabídkou více než 130 druhů přídavných zařízení. Společnost vyrábí rovněž přenosná elektrická zařízení pod značkou Doosan Portable Power, kromě jiného vzduchové kompresory, osvětlovací stožáry a generátory.*

Podrobnosti o firmě Bobcat a jejích produktech najdete na www.bobcat.com, o Doosan Portable Power na www.doosanportablepower.eu.

Zdroj: Doosan Bobcat EMEA

(Podrobnosti v Komunální technice 4/2020)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down