V lomu pomáhá třicetitunové rypadlo

Společnost Fast Cargo, s. r. o., je rodinná firma sídlící v Přešticích. Zabývá se recyklací, demolicemi a prodejem stavebního materiálu včetně jeho dobývání. Významným pilířem firemního byznysu je těžba v lomu Mítov.

Právě sem si firma Fast Cargo pořídila pásové rypadlo od firmy Doosan, konkrétně osvědčený model DX300LC-5. Proč padla volba právě na něj a jaké jsou zkušenosti po prvním tisíci odpracovaných hodin?

Vysoké nároky

Těžkou techniku v lomu Mítov samozřejmě používali i dříve. Letos ale již původní stroj vypověděl službu a společnost Fast Cargo se rozhodla vypsat výběrové řízení na nový.

Nároky byly velké: v lomu vytěží 150 000 tun kamene za rok, denně přesunou asi 900 tun. Od nového stroje si Fast Cargo slibovala vyšší kapacitu i efektivitu, a proto padla volba na segment rypadel kolem 30 tun. Do užšího výběru se dostalo zhruba pět značek a nakonec zvítězilo rypadlo Doosan.

„Stroj jsme pořídili v říjnu v roce 2019. Nyní po roce práce na něm máme natočeno něco málo přes 1400 hodin bez jediného problému,“ říká jednatel Fast Cargo Lukáš Kindl a dodává: „Pro pořízení rozhodovaly aspekty, jako je servisní zázemí firmy, lidský přístup dealera, nízká spotřeba stroje a rychlé dodání.“

Zkušenosti z praxe

Další zkušenosti Fast Cargo se strojem DX300LC-5 zahrnují:

  • Díky těžební lžíci o objemu 1,8 m3 se podařilo hodinovou těžbu zvednout o zhruba 20 až 30 % proti minulému rypadlu.
  • Nový stroj má velice nízkou spotřebu, ve zdejším těžkém provozu asi 11 až 12 litrů za hodinu a při práci uvnitř je velice komfortní a tichý.
  • Základem úspěšné spolupráce je dobrý servis a přístup dealera. Klíčová byla rychlá reakce na výpadek původního stroje.

Dobré rozhodnutí

Spokojenost zákazníků je pro Doosan prioritou, proto i v místě použití strojů poskytují podporu firemní experti. V lomu Mítov byl i Stephane Dieu, produktový manažer Doosan Infracore Europe, který řekl: „Doosan nabízí širokou škálu rypadel od jedné do 80 tun. Patříme mezi pět největších výrobců této techniky na světě. Nabízíme jedny z nejnižších nákladů na tunu a produktivitu – což nejsou jen náklady na stroj, ale také na palivo a údržbu. Pro práci v kamenolomu je třeba použít stroj skutečně k této činnosti určený. DX300LC-5 je rypadlo třídy 30 tun s výkonem 270 koní a hydraulickým průtokem 500 litrů za hodinu.“

„Bylo dobrým rozhodnutím vybrat si stroj Doosan, jsme velmi spokojeni a určitě budeme s dodavatelskou firmou GARNEA spolupracovat i nadále,” zhodnotil investici Lukáš Kindl.

(Podrobnosti v Komunální technice 1/2021)*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down