V létě hospodaří, v zimě prohrnují

Stovky kilometrů alpských cest ve francouzských Alpách pomáhají udržet přístupné a průjezdné během zimního období dva traktory JCB Fastrac 4220. Vyrobeny byly v továrně JCB v anglickém městě Staffordshire.

První je agregovaný s čelní speciální radlicí a zadním sypačem. Prohrnuje cesty s až dvoumetrovou sněhovou nadílkou v horském průsmyku Col du Lautaret. Nachází se ve více než 2000 metrech nad mořem a zajímavostí je, že tudy vede pravidelná cesta cyklistického závodu Tour de France. Příslušenství na úklid sněhu zákazník agregoval na traktor ve spolupráci se společností Villeton, která se specializuje na nářadí pro úklid sněhu ve spolupráci s francouzským JCB.

Villeton se postaral o radikální konfiguraci druhého stroje. Změnila se poloha kabiny, která je předsunutá tak, že se motor nachází za řidičem – hlavně kvůli tomu, aby se ještě více zlepšila viditelnost z kabiny a bylo možné agregovat do přední části traktoru mohutnou sněhovou frézu.*

(Podrobnosti v Komunální technice 2/2018)