22.08.2018 | 06:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Kamenici nad Lipou omlazují tým

Významný posun vpřed v modernizaci traktorové techniky zaznamenala Kamenice nad Lipou v okrese Pelhřimov. Při poslední návštěvě v roce 2012 jsme zde zaznamenali jen dva letité Zetory. Na nové akvizice jsme se přijeli podívat.

Lehký, stabilní a univerzální malotraktor Yanmar EF 235 si v Kamenici nad Lipou pořídili loni v listopadu prostřednictvím společnosti Y-CZ i s pomocí dotace. Stroj slouží primárně pro údržbu sportovišť a jejich okolí, v případě potřeby je však také dobrým pomocníkem ve městě.

Yanmar EF 235 z modelové řady EF 200 lze ve zkratce charakterizovat jako stroj s vysokým výkonem, rychlostí i uživatelským komfortem. Základním kamenem je čtyřtaktní TNV dieselový motor Yanmar (35 k) s přímým vstřikováním, garant vysokého výkonu, nízké spotřeby a minimálních emisí. Převodovka je hydrostatická, třístupňová. Maximální rychlost činí 30 km/h, poloměr otáčení 2400 mm. Hydraulické čerpadlo poskytuje 23 l/min.

Vysoký stupeň komfortu zaručuje prostorná a pohodlná panoramatická (výhled 360°) kabina s níže uloženým sedadlem, které navozuje větší pocit bezpečí. Veškeré ovladače jsou ergonomicky uspořádané, okna plně otevíratelná. Tlačítkem se přepíná pohon 4 x 2 a 4 x 4. Při zapnutém systému Dual-Speed se přední kola točí dvakrát rychleji než zadní, což kromě snížení poloměru otáčení přispívá k šetrnosti k podloží, například trávníku. Snadné údržbě prospívá plně otevíratelná kapota a prakticky umístěné servisní body. Rozměry 1105 kg těžkého traktoru se liší podle použitých pneumatik, pohybují se zhruba kolem 2950 x 1315 x 2000 mm (d x š x v).*

(Podrobnosti v Komunální technice 8/2018)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down