12.11.2019 | 08:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Kameni vyrostlo komunální městečko

V polovině září se na ploše letiště v Kameni u Pelhřimova konala tradiční dvoudenní celostátní kontraktační výstava a předvádění zemědělské techniky Den Zemědělce. Této akce, kterou pořádá vydavatelství Profi Press společně s Výrobně-obchodním družstvem se sídlem v Kámeně a dalšími partnery, se zúčastnilo asi 150 vystavovatelů zastupujících takřka všechny značky zemědělské techniky působící na českém trhu. Zavítalo na ni přibližně pět tisíc návštěvníků. Generálním partnerem byla podobně jako v několika minulých ročnících i letos Československá obchodní banka.

Komunální technika se na této akci, která se od ostatních výrazně odlišuje tím, že návštěvníci mohou vidět vystavenou techniku v činnosti na připravených pozemcích, v menší míře objevovala i v minulosti a byla součástí expozic některých výrobců a dovozců, kteří ji mají ve svém portfoliu společně se zemědělskou mechanizací. Letos poprvé došlo ke změně a v jednom ze sektorů letištní plochy vyrostlo komunální městečko se zaměřením na představení techniky využitelné v technických službách při celoroční údržbě měst a obcí.

Spojení a společné představení velké zemědělské a menší komunální techniky lze považovat za logické. Nejeden zemědělec je zároveň obecním zastupitelem a koneckonců i areály farem a zemědělských podniků je třeba udržovat po celý rok. Navíc řada farmářů často pomáhá například při zimní údržbě obecních komunikací, sečení travnatých ploch i dalších pracích důležitých pro údržbu obecních ploch a krajiny vůbec. Některou vystavenou techniku, například jednoosé nosiče nářadí, zahradní traktory, mulčovače apod., zase zemědělci důvěrně znají ze svých zahrad a záhumenků, takže se dá určitě říci, že dvacítka vystavovatelů zaměřená na prezentaci komunální techniky byla v Kameni bezesporu vítaným zpestřením a vzbudila zasloužený zájem.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down