26.10.2016 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Jičíně ve znamení rovnou dvou výročí

V duchu dvojice významných jubileí se nesl letošní Jičínský veletrh, který se uskutečnil tradičně koncem srpna (letos ve dnech 23. až 25.) – jako obvykle v areálu pořadatelské společnosti Kobit. Akce, odborné veřejnosti známá také podle staršího názvu Stan, se tady konala již podvacáté. Navrch Kobit s bratry Jaroslavem (na snímku vpravo) a Petrem (vlevo, uprostřed moderátorka Miluše Bittnerová) Nožičkovými na kapitánském můstku využil této příležitosti k oslavě čtvrtstoletí své existence. Do předlouhého zástupu gratulantů se zařadil i tým časopisu Komunální technika.

Koncem prázdnin vítají v areálu Kobitu zástupce technických služeb měst, obcí, správy a údržby silnic a dálnic, stavebních i jinak zaměřených firem a další zainteresované subjekty na přehlídce komunálních vozidel, nástaveb, silničářské, hasičské i speciální techniky. Zprvu šlo o přehlídku výrobků firmy Kobit na vlastním dvoře, postupem času se přidaly další firmy. V roce 2011 se pořadatelé rozhodli dát akci celorepublikový punc a vznikl tak Jičínský veletrh v podobě, jak ho známe dodnes, tedy v kombinaci aktivního komentovaného předvádění techniky předjíždějící před stany s návštěvníky a statických firemních expozic. V Jičíně ale nejde pouze o odborné setkání. Akce, na níž je dost prostoru pro přátelskou konfrontaci konkurence a diskuse na rozličná témata, má i společenský význam.

Jako oslavenec přijal Kobit mnoho blahopřání, ale i štědře rozdával především těm, kdo pomoc opravdu potřebují. Šeky na finanční hotovost v celkové výši 120 000 korun převzali handicapovaní spoluobčané z Liberce, ozdravovny na Trutnovsku, jičínské stacionáře Kamarád a Apropo či sdružení Sportem proti bariérám ze Staré Paky. Zkrátka nepřišli ani zaměstnanci Kobitu, kteří obdrželi dárek v podobě nového obchodně technického centra. Nalézá se zde obchodní oddělení skupiny Kobit Holding, firemní vývoj, konstrukce, zkušebna, předávací prostory a oddělení služeb pro zákazníky.

Třídenních oslav 25. narozenin Kobitu a 20. výročí předvádění techniky v jeho areálu se zúčastnila zhruba tisícovka odborníků, jimž připravilo vydatnou a pestrou porci techniky dvaačtyřicet firem. Pořadatelům i veletrhu přejeme dlouhá léta, pevné zdraví a plnou kondici. Letošní akce stejně jako ty předešlé se vydařila. Už nyní se těšíme, co přichystá Kobit napřesrok.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down