V Chýnově modernizují park techniky

Před třemi lety jsme v zářijovém čísle Komunální techniky informovali o strojích ve službách firmy Chýnovská majetková s. r. o. a jejích aktivitách. Společnost působí ve městě Chýnov ležícím zhruba deset kilometrů východně od Tábora. Žije zde okolo 2500 obyvatel, v jejichž prospěch pracuje od letošního dubna nový kolový nakladač.

„Pečujeme o lesy, vodovody, kanalizaci, travnaté plochy, na starosti máme celoroční úklid komunikací, provozujeme sběrný dvůr na odpady a kompostárnu. Máme dvanáct stálých zaměstnanců, dalších zhruba pět využíváme z nabídky úřadu práce. Někdy vypomohou i brigádníci nebo nárazově ve formě služeb také dobrovolní hasiči,“ shrnul základní fakta vedoucí Chýnovské majetkové s. r. o. František Vácha.

Z místního parku techniky jmenujme tři traktory Zetor, vůz Multicar M25, jednoosý nosič nářadí BCS, nakladač UNC, zametací vůz a nosič nářadí Nilfisk City Ranger 3500, malotraktor BCS Vivid 400 DT a samojízdné žací stroje Kubota G23-II a GR 1600. Letos v dubnu přibyl čelní nakladač Kramer 5065T.

„V rámci projektu Evropské unie – Systém odděleného sběru pro Chýnov - zažádalo město o jeho spolufinancování z Fondu soudržnosti v rámci operačního programu Životní prostředí. Jednalo se o pořízení kontejnerů na sběr a svoz biologicky rozložitelného komunálního odpadu a městské zeleně, dále čelní nakladač pro manipulaci s bioodpadem a na jeho zpracování. Celkové výdaje činily 2,85 milionu korun, příspěvek Evropské unie byl 2,42 milionu korun. Nakladač Kramer 5065T nám dodala akciová společnost Garnea z Neplachova. Stroj působí v městské kompostárně při vrstvení a přehazování pásových hromad a dále při sběru a svozu bioodpadu ve městě. Kvalitní techniku tohoto typu jsme dlouhodobě postrádali, protože jsme měli a vlastně doposud máme starý smykový nakladač UNC 060, který již našim potřebám nestačil,“ vysvětlil František Vácha.*

(Podrobnosti v Komunální technice 9/2018)