16.10.2017 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Českých Budějovicích byla k vidění i komunální technika

V Českých Budějovicích se uskutečnil již 44. ročník zemědělského agrosalonu Země živitelka. Během šesti dnů prošlo branami výstaviště více než 100 000 návštěvníků, kteří si mohli na výstavních plochách větších než 21 000 m2 prohlédnout exponáty pětistovky vystavovatelů. Převažovala samozřejmě zemědělská mechanizace, ale řada prodejců se mohla pochlubit i technikou využívanou v komunálních službách.

Letos se na Zemi živitelce představilo 550 vystavovatelů, což bylo o 40 více než v loňském roce. A přibylo i návštěvníků. O prestižní ocenění Zlatým klasem v rámci letošního ročníku usilovalo 35 exponátů, oceněno jich bylo 20 a dva z nich si odnesly Zlatý klas s kytičkou. Mezi vyznamenanými nechyběla ani technika nacházející svoje využití v provozech technických služeb.

Zlatý klas pro Yanmar

V soutěži Zlatý klas o nejlepší vystavený exponát uspěl například kolový traktor YANMAR YT 347, který vystavila společnost Y-CZ z Dolního Bukovska. Jde o model vhodný pro nasazení v komunálních službách, zahradnictví a dalších podobných činnostech. Jeho inovativní technické řešení s plynulou hydromechanickou převodovkou je unikátní ve výkonové třídě strojů od 45 do 60 koní a zahrnuje více než sto let zkušeností a vývoje svého výrobce. Třístupňová vario převodovka i-HMT zaručuje v provozu ještě univerzálnější výkon a nabízí jak účinnou konstantní rychlost, tak flexibilní provozuschopnost. Vysoce účinná variabilní převodovka nabízí hladké a plynulé řazení od nulové po maximální rychlost. Optimální rychlosti, které nebyly dříve dostupné, jsou u tohoto traktoru k dispozici a usnadňují jeho využití při celé škále prací. Traktor zaujme moderním designem i kvalitním řešením interiéru kabiny s ergonomickým řešením rozložení ovládacích prvků. Na levé straně pod volantem je umístěno ovládání elektrohydraulické reverzace. Stroj je nabízen ve verzi s kabinou i bez ní. U verze s kabinou nechybí klimatizace, prostorná kabina je maximálně prosklená, takže obsluha má velmi dobrý přehled o činnosti pracovních adaptérů. Součástí komfortu kabiny, ve které dosahuje hlučnost pouhých 77 dB, je odpružené sedadlo, volant s posilovačem řízení i rádio s přehrávačem.

Pohonnou jednotkou traktoru je moderní čtyřválcový motor Yanmar s výkonem 47 koní a systémem vstřikování common rail a filtrem DPF s automatickou regenerací splňující emisní normu Stage III B. Ve výbavě traktoru nechybí ani paměť otáček, tempomat, nastavení horní a spodní hranice otáček či nastavení jízdního rozsahu. Ve dvou jízdních režimech je možné nastavovat plynule pojezdovou rychlost v rozmezí od 0 do 30 km/h. Traktor je možné dovybavit předními rameny s vývodovým hřídelem, závažím a předním a zadním LED osvětlením. Uživatel si může vybrat mezi pneumatikami s průmyslovým, travním nebo šípovým designem.

Více v časopisu Komunální technika 10/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down