16.03.2018 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V centru dění je využití biomasy

Od 8. do 12. dubna se uskuteční na brněnském výstavišti zemědělské a lesnické veletrhy Techagro, Silva Regina a Biomasa. Poslední z nich, věnovaný obnovitelným zdrojům energie v zemědělství a lesnictví, se zaměří na využití zemědělské a lesní biomasy pro výrobu energie i jiné účely.

Část pavilonu Z a jeho okolí zaplní vystavovatelé, jejichž expozice se zaměří především na zpracování a energetické využití dřevní hmoty a na zpracování palivového dříví.

Vybrali jsme z nabídky

Novinku si pro letošní ročník připravila firma Atmos. Jedná se o kompaktní automatické kotle D15PX a D20PX pro spalování pelet. Dodávají se jako kompletní zařízení se zabudovaným dopravníkem, zásobníkem na pelety o objemu 175 l a hořákem Atmos A25. Kompaktní řešení umožňuje instalaci do malých kotelen. Mezi další výhody patří odtahový ventilátor, který pomáhá kromě jiného bezprašnému vybírání popela, ekologické spalování a vysoká účinnost nad 90 %.

Jihočeská společnost Biber je výhradním zástupcem rakouské firmy Eschlböck při prodeji mobilních štěpkovacích strojů značky Bobr, které patří mezi přední evropské výrobky na zpracování dřevního odpadu a výrobu štěpky. Široká nabídka techniky zaručuje, že si vybere opravdu každý. V nabídce naleznete jak stroje vhodné pro štěpkování odpadového dřeva jako jsou vršky stromů a keře, tak ty pro sekání dřevěného materiálu do průměru 75 cm i univerzální štěpkovače. Za pozornost stojí Bobr 78, který v sobě obsahuje všechny poznatky více než 40 let firmy na trhu.

Chybět nebude ani společnost Mouder, která je generálním zástupcem firmy Husmann na českém a slovenském trhu. Zastupuje i další značky, mezi něž patří Gründken, Heger, IWK, Paalgroup, Spaleck, Weima a Westeria. Jedná se o jména zaručující kvalitu v oblasti nakládání s odpady. Produkty jednotlivých značek nabízejí například mimořádné technologie pro drcení plastů, kovů, alternativních paliv nebo biomasy.*

(Podrobnosti v Komunální technice 3/2018)

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down