06.12.2012 | 02:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V Brně pokračují v růstu

Úspěšné třetí čtvrtletí má za sebou skupina Zetor, tradiční výrobce traktorové techniky. Zveřejněný konsolidovaný hospodářský výsledek před zdaněním činil za prvních devět měsíců tohoto roku 216 miliónů Kč. Ve srovnání se stejným obdobím předcházejícího roku, kdy bylo dosaženo 80 miliónů Kč, jde o více než 2,5 násobek.

Společnost tak nadále pokračuje v trendu zlepšujících se hospodářských výsledků.
„Tak jako v prvním pololetí tohoto roku zůstává i nadále hlavním zdrojem našeho zisku vyšší počet prodaných traktorů v kombinaci s příznivým modelovým mixem, tedy vyšším podílem prodejů v segmentu těžších traktorů, řekl Petr Veselý, finanční ředitel ZETOR TRACTORS a. s. „Konsolidované tržby ZETOR TRACTORS a.s. a jeho dceřiných distributorských společností v zahraničí za prvních devět měsíců tohoto roku meziročně vzrostly o více než 700 miliónů Kč, tedy o 30 %. Navíc díky prodejům traktorů vyšších výkonových řad s vyšší přidanou hodnotou pro zákazníka, včetně naší hlavní letošní produktové novinky Forterry HSX, se nám podařilo zdvojnásobit čistou ziskovou marži na hodnotu přesahující 6 %,“ doplňuje Veselý.
Růst tržeb a marží se zároveň pozitivně projevil i v tvorbě cash flow z provozní činnosti, kdy Zetor v ukazateli EBITDA dosáhl úrovně přes 360 milionů Kč, což je zhruba o 130 milionů korun více než v loňském roce.
„I přes tradičně nižší prodeje a výrobu v posledních měsících roku očekáváme, že konsolidovaný hospodářský výsledek před zdaněním za účetní období roku 2012 přesáhne hodnotu 250 miliónů Kč,“ uzavírá Veselý.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down