22.03.2018 | 07:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

V dubna do Brna za komunální technikou

Nejen lesnickou a zemědělskou techniku, ale také stroje vhodné pro údržbu veřejných prostor a další technologie pro veřejný sektor a obce najdou návštěvníci na veletrzích Techagro, Silva Regina a Biomasa 2018.

Většina výrobců zemědělské techniky totiž nabízí i sortiment použitelný v komunálním sektoru, totéž platí pro lesnickou a zahradní techniku.

Traktory i jiné stroje

Například tradiční výrobce traktorů Zetor Tractors, a. s., myslí ve své expozici nejen na zemědělce. „Českou premiéru zažijí stroje Utilix a Hortus, tedy traktory s výkony od 40 do 70 koní, které najdou uplatnění v komunálních službách, zahradnických a pěstitelských provozech. Svou práci zastanou i při drobných zemědělských pracích, v dopravě, či chovatelství. Stroje vynikají univerzálností, kterou zákazníci jistě ocení,“ uvedl ředitel finančního úseku Zetor Tractors Lukáš Krejčíř.

Stroje vhodné pro komunální sektor mají ve svém sortimentu také další vystavovatelé traktorů a jiných zemědělských strojů. Jmenovat lze firmu WTC Písečná, která může kromě jiného nabídnout traktorové nosiče kontejnerů Portýr. Komunální techniku i zemědělské traktory vyrábí Kubota. V České republice ji zastupuje berounská firma K.B.T. PROFTECH, s. r. o., která na letošním veletrhu Techagro nebude chybět. Správcům veřejných prostorů nebo například sportovišť může nabídnout traktorové sekačky, univerzální traktory i víceúčelová vozidla. Zájemci o komunální techniku by také neměli vynechat montovanou halu K, kde budou vystaveny například vozy Unimog.

Vše pro města a obce

Na veletrhu Silva Regina bude možné najít například půdní frézy, drtiče kamene nebo víceúčelové i cepové mulčovače pro údržbu vinic, sadů, parků i rozlehlých ploch jako jsou například letiště. Letošními novinkami budou především samoostřící elektrická řetězová pila (systém PowerSharp) nebo systém bateriových AKU přístrojů – sekačka, řetězová pila, foukač, křovinořez, vyvětvovací pila, plotostřih, přenosné světlo. Japonské stroje Echo nabídne společnost Motor Jikov Green, další techniku a nářadí pro komunální služby mají v sortimentu také další vystavovatelé lesnické a zahradní techniky.

Také veletrh Biomasa nabídne technologie pro komunální sektor, například pro využití biomasy vzniklé při údržbě veřejných prostor nebo pro lokální výrobu tepla z lesní či zemědělské biomasy.

Kompletní seznam vystavovatelů zařazených do nomenklaturních skupin najdete na www.techagro.cz v aplikaci ikatalog.

(Podrobnosti v Komunální technice 3/2018)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down