14.09.2017 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Užitkové vozidlo zefektivnilo práci

Jednou z provozoven Technických služeb Opava, které byly založeny městem v roce 1995, je středisko Zahradnictví. Středisko se stará o údržbu 1 034 000 m2 zeleně, z čehož 962 000 m2 tvoří trávníky. Zajišťuje odbornou údržbu zelených ploch, parků a sadů, zabezpečuje sečení trávy na uvedených plochách i sběr listí, stará se o výsadbu stromů a keřů, jejich ořez, zmlazování a kácení. To vše za pomoci potřebné profesionální techniky.

Veškeré uvedené práce středisko zajišťuje nejen v rámci správy a údržby svěřeného majetku pro město Opava, ale také pro externí zákazníky.V zahradnictví pracovníci předpěstovávají letničky a dvouletky v počtu zhruba 40 tisíc kusů k výsadbě na městské záhony, provádí výsadbu do mobilních nádob a truhlíků. V jeho kompetenci je například také stříhání živých plotů, drcení větví, zmlazování a průklest keřů, frézování pařezů, terénní úpravy a zakládání sadových úprav. V prodejním centru květin, stromků a keřů je možné zakoupit okrasné listnaté stromy, keře a jehličnany, zeleninovou a květinovou sadbu, balkónové a hrnkové květiny, řezané květiny (s možností vazby) atd.

Středisko nezahálí ani v zimním období, kdy při spadu sněhu zajišťují jeho pracovníci úklid sněhu a následný posyp inertním materiálem na chodnících v městských parcích a sadech.

Jak je z uvedeného výčtu činností patrné, objem prací při údržbě veřejné zeleně každoročně roste, proto lze i v následujících letech očekávat odpovídající nárůst investic do potřebného vybavení. Jedním z osvědčených pomocníků se stalo užitkové vozidlo se střihovým zdvihem Piaggio Quargo.

Vozidlo nahradilo malotraktory

„Před pořízením nového vozidla Piaggio Quargo Tipper jsme pracovali především s malotraktory s vlekem, ale musím říci, že nové vozidlo naši práci zefektivnilo, podstatně zvýšilo produktivitu a také pracovní komfort, takže je pro nás rozhodně přínosem,“ říká vedoucí opavského střediska Zahradnictví Ing. Karel Škrobánek.*

Více v časopisu Komunální technika 9/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down