29.04.2019 | 06:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Užiteční pomocníci UTILIX a HORTUS

Brněnský výrobce zemědělských strojů ZETOR TRACTORS a. s. uvedl na trh dvě nové řady traktorů – UTILIX a HORTUS. Celkem šest nových traktorů s výkony od 40 do 70 koní rozšířily nabídku značky ZETOR na šest modelových řad.

Stroje se vyznačují zejména obratnostní a univerzálností. Traktory najdou široké uplatnění při lehkých zemědělských a zemních pracích, u hobby farmářů, v zahradnictvích, sadech a parcích, ale také v komunálních službách. Hodí se zejména pro práci s čelními nakladači. I proto ZETOR společně s traktory rozšířil nabídku čelních nakladačů ZETOR SYSTEM o řadu ZC vhodnou právě pro traktory UTILIX.

UTILIX

Srdcem modelové řady traktorů UTILIX je čtyřválcový motor s přímým vstřikováním paliva s výkony 43 koní (UTILIX CL 45 a HT 45), respektive 49 koní (UTILIX CL 55 a HT 55).

Traktory jsou dostupné se dvěma typy převodovek. UTILIX CL má synchronizovanou převodovkou s 16 rychlostními stupni vpřed a s 16 rychlostními stupni vzad s mechanickou reverzací a minimální rychlost 0,61 km/h. UTILIX HT je vybaven hydrostatickou převodovkou se třemi rozsahy, která je obsluhou jednoduše ovládaná pomocí dvou pojezdových a jednoho brzdového pedálu.

Maximální rychlost traktorů je 30 km/h. UTILIX se vyznačuje pro danou třídu vysokou zvedací silou (1,5 t) a vynikající manévrovatelností (poloměr otáčení je 3,4 m). V základní výbavě stroje je tempomat a klimatizace, které zvyšují pohodlí řidiče při práci. Modelová řada UTILIX CL je v nabídce také ve verzi Cabrio.

HORTUS

Traktory HORTUS jsou vybaveny čtyřválcovým motorem o výkonu 67 koní. Stroje využívají mechanickou převodovku s 24 rychlostmi vpřed a 24 rychlostmi vzad. Model HORTUS HS je vybaven tzv. PowerShuttlem, tedy reverzorem umožňujícím změnu směru jízdy i pod zatížením. Maximální rychlost traktorů je 40 km/h, minimální rychlost pro celou řadu traktorů Hortus je 0,39 km/h.

Dvě nezávislá čerpadla oleje zajišťují v hydraulických okruzích a okruzích pro řízení průtok o objemu 60 l/min. Maximální zvedací síla stroje je 1,9 t. I tento traktor disponuje klimatizací v základu.

S představením traktorů UTILIX a HORTUS značka ZETOR rozšířila produktové portfolio na celkem šest modelových řad s výkony od 40 až do 170 koní. Více o jednotlivých produktech značky ZETOR najdete na www.zetor.cz.

ZETOR TRACTORS a. s.

Foto archiv firmy

(Podrobnosti v Komunální technice 4/2019)*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down