09.07.2013 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Už víte, kdo dnes bude sekat trávník?

V roce 1995 společnost Husqvarna představila celosvětově první robotickou sekačku s názvem Solarmower, předchůdce současného Automoweru. Od té doby je tento švédský výrobce v segmentu zahradní techniky, která umožňuje trávit volný čas na zahradě jinak než sekáním trávníků, světovou špičkou.

Pozici značky Husqvarna jako technologického inovátora potvrzuje i nová robotická sekačka Husqvarna Automower 308, jejíž vlastnosti a výkon naplno využívají dlouholeté zkušenosti získané výrobou robotických sekaček.

Stačí pouze vyhradit prostor

Husqvarna Automower 308 je zcela samostatným členem rodiny, který zajistí dokonalou údržbu trávníku bez lidské práce. Je pouze třeba pomocí speciálních ohraničujících vodičů vymezit prostor, ve kterém se bude tento pracovník pohybovat a sekat. Instalace je velmi jednoduchá, vodiče, které se položí na zem a zajistí skobami, po několika týdnech zarostou a vlasně zmizí z trávníku.
Automower 308 je mimořádně šetrný k životnímu prostředí. Pohání jej baterie, takže neprodukuje žádné přímé emise. Díky ekologickému pohonu a velmi tichému chodu je ideální pro všechny, kdo žijí v residenčních oblastech. Sekačka je konstruována pro nonstop provoz po celý týden bez ohledu na počasí. V případě potřeby si vždy najde cestu k dobíjecí stanici.

Provoz je pohodlný a bezpečný

Automower 308, stejně jako ostatní robotické sekačky Automower, seká trávu v nepravidelných vzorech, které trávníku nejvíce prospívají. Nože rozsekají stébla trávy na drobné částečky, které se v trávě rychle rozloží a působí jako hnojivo. Pokud narazí na překážku, zastaví se a vydá se jiným směrem. Už není třeba žádné hrabání, vypínání a zapínání či přenášení, chod sekačky je zcela bezúdržbový. Její provoz je také zcela bezpečný, v případě, že se Automower převrátí, nebo zvedne ze země, tak se sekací břit automaticky zastaví. Proti krádeži je sekačka chráněna alarmem a osobním PIN kódem, bez kterého nemůže být spuštěna.
Robotická sekačka Automower 308, která se vyrábí v atraktivním šedém provedení, je určena pro zelené plochy o rozloze do 800 m2. Bez problémů zvládne i náročné svahy o sklonu až 25 %. Sekačku pohání Li-ion baterie o kapacitě 1,6 Ah a napětí 18 V.

Technické údaje:

Doporučená pracovní plocha: 800 m2 (+/- 20 %)
Kapacita na plochu za hodinu: 40 m2
Systém sekání: 3 otočné žací břity
Výška sekání: 2 - 5 cm
Šíře sekání: 17 cm
Typ baterie: Li-ion
Doba nabíjení: 70 minut
Hmotnost: 6,8 kg

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down