30.11.2019 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Traktory Utilix a Hortus: užitečné kdekoliv

Brněnský výrobce zemědělských strojů ZETOR TRACTORS a. s. uvedl na trh dvě nové řady traktorů – Utilix a Hortus. Celkem šest nových traktorů s výkony od 40 do 70 koní, rozšířily nabídku značky Zetor na šest modelových řad.

Nové stroje se vyznačují zejména obratnostní a univerzálností. Najdou široké uplatnění při lehkých zemědělských a zemních pracích, u hobby farmářů, v zahradnictvích, sadech a parcích, ale také v komunálních službách. Hodí se zejména pro práci s čelními nakladači. I proto Zetor společně s traktory rozšířil nabídku čelních nakladačů Zetor System o řadu ZC vhodnou právě pro traktory Utilix.

Utilix

Srdcem modelové řady traktorů Utilix (foto) je čtyřválcový motor s přímým vstřikováním paliva s výkony 43 k (Utilix CL 45 a HT 45), respektive 49 k (Utilix CL 55 a HT 55).

Traktory jsou dostupné se dvěma typy převodovek. Utilix CL má synchronizovanou převodovku s 16 rychlostními stupni vpřed a 16 vzad s mechanickou reverzací a minimální rychlostí 0,61 km/h. Utilix HT je vybaven hydrostatickou převodovkou se třemi rozsahy, která se jednoduše ovládá pomocí dvou pojezdových a jednoho brzdového pedálu. Maximální rychlost těchto traktorů je 30 km/h.

Utilix se vyznačuje pro danou třídu vysokou zvedací silou (1,5 t) a vynikající manévrovatelností (poloměr otáčení je 3,4 m). V základní výbavě je tempomat a klimatizace, které zvyšují pohodlí řidiče při práci. Modelová řada Utilix CL je k dispozici také ve verzi Cabrio.

Hortus

Traktory Hortus jsou vybaveny čtyřválcovým motorem o výkonu 67 k. Využívají mechanickou převodovku s 24 rychlostmi vpřed a 24 vzad. Model Hortus HS je vybavený tzv. PowerShuttlem, tedy reverzorem umožňujícím změnu směru jízdy i pod zatížením.

Maximální rychlost těchto traktorů je 40 km/h, minimální rychlost pro celou řadu traktorů Hortus je 0,39 km/h. Dvě nezávislá čerpadla oleje zajišťují v hydraulických okruzích a okruzích pro řízení průtok o objemu 60 l/min, maximální zvedací síla stroje je 1,9 t. I tento traktor disponuje klimatizací v základu.

S představením traktorů Utilix a Hortus rozšířila značka Zetor produktové portfolio na celkem šest modelových řad s výkony od 40 až do 170 koní. Více o jednotlivých produktech najdete na www.zetor.cz.

(Podrobnosti v Komunální technice 11/2019)*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down