19.03.2019 | 08:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Univerzály pro celoroční údržbu zeleně

„Pečujeme sice o park Stromovka, ale vzhledem k velkému množství návštěvníků velice často doprovázených jejich čtyřnohými kamarády se dá celoroční údržba parkových ploch srovnat s komunálními službami. Práce je opravdu hodně a používané profesionální stroje jsou stále v zápřahu,“ zdůrazňuje úvodem vedoucí údržby Stromovky Barbora Berecová.

Návštěvnost parku je skutečně obrovská. Každoročně jej navštíví až čtyři milióny lidí a Stromovka je vyhledávanou lokalitou vhodnou pro pořádání nejrůznějších sportovních i společenských akcí. „Park je otevřen nepřetržitě a nápor je opravdu velký. Tomu musíme přizpůsobit i údržbu ploch, která je určitě intenzivnější, než bývala před několika lety.

S údržbou travnatých ploch centrální části Stromovky začínáme každoročně brzy na jaře vertikutací zhruba tří hektarů trávníků, které potom pískujeme a hnojíme. Letos poprvé se tyto dvě operace spojí v jednu, jelikož místo hnojení budeme společně s pískováním aplikovat kompost vyrobený v městské kompostárně v pražském Slivenci. A poté již pravidelně začíná sečení jak rotačními, tak cepovými žacími stroji. První jarní seč řešíme stroji se sběrem posečené hmoty a totéž platí i o poslední podzimní seči. V letních měsících velké travní plochy většinou mulčujeme. Na sečení plynule navazuje podzimní sběr spadaného listí. Ten probíhá, samozřejmě ve dnech, když počasí přeje, až do jara a dalo by se říci, že poslední loňské listí se uklízí s první jarní sečí. U převážné většiny zmiňovaných činností jsou nedílnou součástí jejich technického zabezpečení stroje Amazone Grasshopper,“ stručně rekapituluje Barbora Berecová celoroční činnost úseku údržby.*

Více v časopisu Komunální technika 3/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down