18.09.2019 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Univerzální nosič přesvědčil i v extrémních podmínkách

Na jaře roku 2018 rozšířila společnost ITTEC svoji nabídku techniky o univerzální kloubové nosiče VENTRAC. Nejdříve se odborné veřejnosti představily v agregaci s žacími jednotkami, ale velice brzy se ukázalo, že jejich možnosti využití jsou podstatně širší. V nabídce pracovních adaptérů nejdeme téměř třicet různých variant použitelného nářadí. O tom, že nosiče VENTRAC jsou skutečně všestrannými pomocníky, kteří si navíc dokáží poradit i v opravdu náročném terénu, se mohli uživatelé přesvědčit v průběhu letošního května také v areálu Golf Resort Česká Lípa.

Součástí areálu jsou také rybníky využívané k potřebným závlahám rozlehlých travnatých ploch a na jejich údržbu včetně úpravy okolí došlo letos na jaře. V rámci výstavby nového rybníku bylo odtěženo zhruba 30 000 m3 zeminy a toto množství bylo třeba dále zpracovat a smysluplně začlenit do krajiny. Jak se záhy ukázalo, v případě bahnité a jílovité konzistence zeminy nešlo vůbec o lehký úkol.

Výsledek předčil očekávání

„S úpravou okolí dvou odtěžených rybníků si neporadil traktor a do bahna pokrytého suchou hroudovitou krustou zapadl i bagr. Každá ze dvou přibližně dva metry vysokých hromad odtěžené zeminy zabírala plochu zhruba 3500 m2, takže zvládnout její rozhrnutí a přípravu před osetím trávou ručně bylo prakticky nemyslitelné. Dlouhodobě spolupracujeme se společností Ittec a při celoroční údržbě areálu využíváme řadu strojů z jejího portfolia. V rámci této dobré spolupráce jsme se rozhodli požádat o pomoc a vyzkoušet univerzální nosič v agregaci s půdní frézou. Přiznám se, že vzhledem k tomu, jak dopadly předchozí pokusy s již zmiňovanými stroji, byl jsem v případě nasazení univerzálního nosiče poněkud skeptický. Ale ten nás více než příjemně překvapil,“ říká úvodem prezident golfového klubu Ing. Ivan Solfronk.

Během dvou pracovních dnů si nosič i ve velice náročném a svažitém terénu s přesunem, zpracováním a potřebným rozmělněním zeminy poradil k plné spokojenosti a povrch dokonale připravil k následnému osetí. Za první půlden stroj zpracoval vytěženou zeminu, v průběhu druhého půldne se již věnoval předseťové přípravě a úpravě okolí rybníků.

Více v časopisu Komunální technika 9/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down