Univerzální nosič nářadí Multihog CV

Při vývoji techniky Multihog je vedle vysoké pracovní produktivity prioritou obsluha. Proto výrobce zkonstruoval kabinu, která je nejpohodlnější ve své třídě. Vše okolo Multihogu bylo navržené tak, aby byl pracovní den efektivně využitý a ovládání stroje bylo tak jednoduché, jak jen to je možné.

„Klíčovými body úspěchu techniky Multihog je unikátní konstrukce a vysoce kvalitní komponenty. I proto jsme se rozhodli tyto stroje nabízet,“ vysvětluje ve zkratce Ondřej Lesina z obchodního oddělení dovozní a servisní společnosti MANATECH CZ.

Pánem je vždy řidič

Pro dokonalou trakci vozu slouží pohon všech kol s mezinápravovou uzávěrkou, kterou může obsluha aktivovat, když potřebuje. Při jízdě zpět pomáhá barevný monitor, na který se přenáší obraz ze zadní couvací kamery.

„Dalším rozumným konstrukčním prvkem je kloubové řízení. Kam zatočíte volantem, tam směřují kartáče nebo jiné nářadí. Žádné nabíhání, žádné nepřístupné rohy. Je tak možné přesně kopírovat rádius obrubníku v zatáčce,“ přidává další výhodu Ondřej Lesina.

Jako v bavlnce

Kabina je navržená ergonomicky se snadno dosažitelnými ovládacími prvky. Nabízí dostatek prostoru, sedačku se vzduchovým odpružením, rádio, topení a klimatizaci. Většina funkcí se ovládá elektrohydraulickým joystickem. Volant je umístěný na nastavitelném sloupku řízení. Diagnostický panel ukazuje všechny důležité informace na jedné obrazovce.

Kabina je dokonale odhlučněná; intenzita hluku dosahuje pouhých 64 dB. Hladina vibrací u všech strojů Multihog je hluboko bod zákonnými limity. Snižuje se tak riziko pracovního úrazu.

Šetrnost je samozřejmostí

Zametače Multihog CV 350 jsou osazeny motory Hatz, které zajišťují velmi čistý provoz s nízkou úrovní vypouštěných zplodin. Splňují požadavky na emisní třídu Stage 5 a díky tomu jsou šetrné k přírodě i vašemu okolí, kde zrovna pracujete. Multihog CV 350 se současně vyznačuje nízkou spotřebou paliva.

Víc než zametač

Multihog CV není jen zametací speciál, ale kompaktní víceúčelový stroj určený pro práci 365 dní v roce. Díky tomu majiteli umožňuje maximální využití investice vložené do tohoto stroje.

Ondřej Lesina doplňuje: „Díky snadno přístupným rychlospojkám a možnosti připojit A – rám můžete využít množství dalšího nářadí pro údržbu obce nebo města, například sekačky, mulčovače nebo sněhového pluhu. Výměna jiného příslušenství za kartáče je opravdu velmi jednoduchá a zvládnete jí během několika minut. Kromě toho je možné připojit třetí kartáč pro dokonalejší zametání.“

Komfortní ovládání

Zametač Multihog CV 350 je k dispozici ve dvou modelech o celkové hmotnosti 3500 nebo 4000 kg. U obou je značný důraz kladený na bezpečnost a komfort obsluhy. Odpružení stroje je plně nezávislé a tlumiče najdeme na každém kole.

„Důležitým poznávacím znamením strojů Multihog je neuvěřitelně jednoduchá obsluha. Přepnutí z režimu jízdy do módu zametání a zpět se odehrává pouhým zmáčknutím jednoho tlačítka, všechny funkce zametače se ovládají z plovoucí ergonomicky tvarované opěrky paže, která se pohybuje s obsluhou, každý kartáč se ovládá nezávisle prostřednictvím miniaturního joysticku. Tak bychom mohli pokračovat,“ vysvětluje Ondřej Lesina a uzavírá:

„Stroj Multihog CV je vybavený nejen výkonnou klimatizací pro komfort v kabině, ale i vysokovýkonným chlazením pro práci v horkých klimatických podmínkách. Díky systému chladičů dokáže bez problémů pracovat při teplotě do 50 °C!“*

(Podrobnosti v Komunální technice 9/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down