16.11.2017 | 09:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Univerzální stroj obstojí i při úklidu sněhu

Celoroční použití nakladače Dapper velmi oceníte také v zimním období. Během roku jsme ho používali především k zametání komunikací nebo sečení trávníků na volných plochách, okrajích silnic či náspů s pomocí čelní ramenové sekačky.

Pro údržbu parků a zahrad potom používáme sekačky se sběrem, které díky zvedacímu ramenu nakladače můžeme pohodlně zvednout a vysypat trávu do přistaveného kontejneru.

Musím se přiznat, že na zimní údržbu s nakladačem Dapper se letos moc těším, a to především z důvodu novinek, které jsme během roku připravili. Jednou z nich je válečkový sypač umístěný v zadní části stroje, který pojme 300 litrů posypového materiálu. Výhodou je, že díky důmyslnému způsobu vyklopení si dokáže obsluha sama naložit posypový materiál, aniž by musela vystoupit s kabiny.

Systém funguje na způsob nakládání s lopatou. Spustíme sypač na zem, najedeme do hromady s posypem a uvedeme ho s pomocí hydrauliky do polohy pro sypání. Vše spínačem v pohodlí a teple kabiny. Sypání je automaticky řízeno pojezdem stroje. Obsluha nemusí myslet na vypínání a zapínání. Znamená to, že za jízdy stroj sype, pokud zastaví, přeruší se i sypání.

Do přední části nakladače Dapper můžeme agregovat zimní zametací kartáč nebo rovnou či šípovou radlici, u níž naklápění křídel opět ovládáme hydraulikou z kabiny. U zametacích kartáčů je velkým benefitem i možnost pomaloběžných otáček. Tento způsob se osvědčil při úklidu sněhu na povrchu z žulových kostek, kdy nedochází k „vysávání“ hmoty mezi kostkami.

Další „hračkou“ jsou sněžné frézy. Kvůli kalamitním stavům v loňském roce, vzpomeňme třeba situaci v Jablonci nad Nisou, měl Dapper možnost představit svou šikovnost třeba po boku velkokapacitního odstraňovače sněhu zvaného „Stalinovy ruce“.

Dapper se osvědčil při odfrézování sněhu především na chodnících a dalších místech, kam se těžká technika prostě nevešla. Díky samostatnému pojezdu stroje nedochází ke snížení výkonu frézování. Dapper může stát na místě a frézovat s plným výkonem. Toho u techniky poháněné kardanem nedocílíte. Dapper je prostě dobrý i v zimě.*

Erik Merenda, manažer prodeje VOP CZ, s. p.

(Podrobnosti v Komunální technice 11/2017)

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down