01.11.2009 | 12:11

Univerzální multifunkční stroje jsou jedinou cestou

Posilou technického parku společnosti AVE Ústí nad Labem se stal před letní sezónou univerzální kloubový nosič Holder C 2.42 agregovaný s mulčovačem Humus. Sázka na univerzální nosič není náhodná. V Ústí nad Labem jde již o druhý stroj stejné značky. Ten první má za sebou celoroční provoz, při kterém se velice osvědčil.

AVE Ústí nad Labem je jednou z největších dceřiných společností  skupiny AVE, která je součástí energetického koncernu ENERGIE AG Oberösterreich. Působí především ve městě Ústí nad Labem a jeho okolí a širokým záběrem vykonávaných činností nahradila Technické služby města Ústí nad Labem, které v tomto teritoriu působily od roku 1960.

Občané města kvitují s povděkem, když na veřejných plochách pracuje nový moderní stroj. A to je i případ kloubových nosičů Holder. Ten první začali využívat v loňském roce nejdříve při sekání bez sběru, pro letošní sezónu již dokoupili sběrací koš. V zimních měsících byl nasazen při úklidu chodníků, kde se velmi dobře osvědčil díky své obratnosti a manévrovacím schopnostem. Nový Holder agregovaný s mulčovačem je připraven i na zametání, ovšem zvládne i sečení a vysékání příkopů a může být osazen kompletní zimní výbavou od sněhové radlice či frézy po kartáč a sypač.

S prací s kloubovým nosičem je spokojena i obsluha. Oceňuje pohodlné najíždění na obrubníky chodníků i to, že zadní část stroje kopíruje trajektorii předních kol. Řidič tak může kontrolovat pouze přední část stroje. Vzhledem k tomu, že agregované nářadí ovládá z kabiny, práci nezastaví ani rozmary počasí. Podstatnou výhodou je rychlá výměna nástaveb, kterou pohodlně zvládne jeden člověk. Stroj je tak využitelný v plné zátěži i ve dvousměnném provozu.

Dodaný stroj byl jubilejním dvacátým, který na českém trhu umístila litoměřická společnost Kis plus. „S rostoucím počtem prodaných kusů se zvyšuje díky zkušenostem z praktického provozu i jejich připravenost. Kvalitní značka vyžaduje odpovídající zázemí, proto jsme museli personálně i materiálně posílit. V zimních měsících jsou naši servisní technici k dispozici i o svátcích a v případě nutnosti složitější opravy poskytujeme uživateli záložní stroj,“ poznamenává jednatel společnosti Kis plus Ing. Michal Janků.

Celý článek je otištěn v čísle 7/09 časopisu Komunální technika.

Autor:  Ing. Roman Paleček