Univerzální pomocník: rider Husqvarna 500

Sháníte spolehlivého pomocníka pro celoroční údržbu zeleně, který se nejen postará o vysokou trávu při první seči, ale zvládne rychle a efektivně posekat i složitější plochy parků s množstvím překážek? Potřebujete stroj, který se během minuty přemění ze sekačky na komunální stroj na zametání parkoviště, či chodníků? Na podzim kromě sekání trávy potřebujete sebrat listí, či v zimě uklidit příjezdovou cestu od sněhu? Ideálním řešením jsou ridery Husqvarna.

Jedná se o speciální stroje určené prioritně na mulčování a efektivní údržbu zeleně. Ridery zvládnou rychle a efektivně posekat jak malé členité plochy s velkým počtem překážek, tak velké parky, či v agregaci s cepákovým žacím ústrojím ruderální plochy.

Pro všestranné využití

Jsou dobrým univerzálním pomocníkem i pro celoroční údržbu od zametání chodníků, přes vertikutaci, sběr listí, či kompletní zimní údržbu. Můžete využít i možnost agregace pasivního vzadu připojeného příslušenství, jako jsou různé druhy vozíků, na které si můžete naložit nejen odpad, ale i další ručně nesené nářadí.

Ridery, díky své jedinečné obratnosti, dokážou efektivně nahradit drahou a pomalou práci ručních sekaček a vyžínačů i v úzkých a velice členitých plochách. Další výhodou této koncepce je, že i při podmáčeném povrchu, díky nízké hmotnosti a sofistikovanému systému pohonu všech čtyř kol, nedochází k poškození trávníku i ve svahovitém terénu.

V zimě využijete širokou škálu příslušenství, jako jsou radlice, pluhy, kartáče, sněhové frézy, či posypové vozíky. Při této práci oceníte jednoduchou výměnu agregací a samozřejmě náhon na všechna kola, který s vhodným dezénem pneumatik usnadní a zrychlí náročnou práci.

Zázrak jménem mulčování

Trávníky sečeme na různou výšku a různě často podle účelu, pro který mají sloužit. Pojďme se ale zaměřit na ve světě nejrozšířenější a i u nás čím dál populárnější metodu sekání – mulčování. Samozřejmě pro kvalitní mulčování je nezbytné používat vhodné stroje. Nejlepším příkladem na našem trhu jsou ridery od společnosti Husqvarna.

Mulčování kvalitních trávníků je vhodné za předpokladu častého sečení, kdy je posečené hmoty málo a práce probíhá ideálně za sucha, což umožní rovnoměrný rozptyl rozmělněné hmoty. Travní zbytky se okamžitě rozloží a chrání povrch půdy před vysycháním a zároveň slouží jako hnojivo.

Nejen, že lze touto metodou uspořit prostředky na hnojení a zavlažování, ale také odpadají zbytečné náklady na odvoz odpadní hmoty. Při mulčování efektivně využíváme příslušnou žací techniku bez potřeby další mechanizace na nakládku a odvoz odpadu a tato práce je daleko rychlejší a úspornější. Nemluvě o tom, že pro okrasný trávník je častá seč nejdůležitější podmínkou.

Při prvním setkání s riderem Husqvarna překvapí uživatele důraz, jaký konstruktéři kladli na ergonomii. Nejen, že práce s těmito stroji je velice snadná a intuitivní, ale ve všech detailech pocítíte snahu, aby stala co nejméně namáhavou. Například servisní polohu, která slouží ke kontrole a vyčištění žací hlavy, dosáhnete velice jednoduše během několika sekund. To samé platí i při výměně příslušenství.*

O kvalitách riderů Husqvarna se přesvědčíte u autorizovaných prodejců techniky Husqvarna, jejichž seznam najdete na www.husqvarna.cz.

Tomáš Nevečeřal (foto),

produktový specialista Husqvarna

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down