04.01.2017 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Unikátnost produktů podtrhuje hliník

Dvacet let působení na trhu stojí za německou společností FGS GmbH Fahrzeug- und Al-Systeme, výrobcem nájezdových ramp, přívěsů, návěsů a dodavatelem nástaveb, přestaveb a speciálních úprav pro různá vozidla. Majitel Fritz Gottlieb Schmid že svěřil svou důvěru hliníku a jeho slitinám.

Výrobky se značkou FGS jsou od začátku letošního roku lépe dostupné i pro zájemce z České republiky díky společnosti Agrocar, s. r. o., divizi FGS-systems CZ. Veřejnosti je poprvé představil Agrocar na jarním slavnostním otevření svého nového sídla ve Frenštátu pod Radhoštěm, poté na zářijových Dnech zahradní a komunální techniky v Havlíčkově Brodě a krátce na to, 6. a 7. října, na samostatné teoretické i praktické prezentaci, již hostil kopřivnický polygon firmy TATRA TRUCKS, a. s., s příjemným zázemím v podobě přednáškového sálu. Akce byla zaměřená na přívěsy o celkové hmotnosti do 3,5 t a návěsy v soupravě do 7, respektive 8,75 t.

Fritz Gottlieb Schmid je nejen majitelem, ale současně i konstruktérem společnosti FGS. Má tak celý výrobní proces od A do Z pěkně pod kontrolou. Zprvu začal vyrábět nájezdy, poté se přidaly přívěsy, návěsy, podvaly pro těžké stavební stroje a následovaly nástavby a přestavby vozidel. Výrobní a montážní závod FGS se nalézá u Bodamského jezera v městečku Hohenfels a dnes zaměstnává asi 70 lidí. Je certifikovaným partnerem automobilek VW, Renault, Mercedes-Benz, Ford a Iveco. V drtivé většině finálních produktů se zrcadlí individuální požadavky zákazníků. Druhým společným jmenovatelem je použitý materiál.

Unikátním řešením je zejména elektrohydraulické pérování, sklápění, snižování a zvyšování plata či vyjíždění a zajíždění nájezdů u přívěsů a návěsů. Patentovanou konstrukcí s dálkově i manuálně ovládanými hydraulickými mezinápravovými válci osazuje svou techniku FGS ve spolupráci s firmou Knott. Brzdy jsou rovněž elektrohydraulické, vzduchové nebo kapalinové. Standardem u návěsů je systém ABS, jímž lze vybavit na přání i přívěsy. Možná je také instalace stabilizačního systému ESP. Přívěsy a návěsy se pak vyznačují vynikajícími jízdními vlastnostmi s důrazem na komfort, výbornou manévrovatelnost při pohybu ve stísněných prostorech, například uličkách měst a dalšími výhodami.

Sečteno a podtrženo: ke kladům výrobků FGS se řadí především bezproblémový provoz, vysoká užitečná hmotnost, odolnost, spolehlivost a dlouhá životnost. K tomu je nutné přičíst technickou vyspělost odrážející se kromě zmíněného třeba i v montážních prvcích, protiskluzné úpravě a rychlosti nakládání a vykládání. Kromě těchto hodnot zájemce příjemně překvapily výborné jízdní vlastnosti na tatrováckém polygonu v Kopřivnici. Minusem je pak bezesporu vyšší cena, která ovšem vyjadřuje vysokou kvalitu. Přívěsy stojí od 200 000 do 300 000 korun, ceny návěsů šplhají do milionů. Díky značnému objemu výroby ale může FGS držet cenu svých produktů na uzdě a blíží se v mnoha případech k ceně výrobků z oceli. Znaménkem minus je dále možné označit minimum uživatelských referencí od zákazníků z České republiky.

Podrobnosti v Komunální technice 12/2016

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down