14.05.2021 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Unikátní nástroj pro automatizovanou digitalizaci svozu odpadu

Společnost Sensoneo představuje nástroj WatchDog, který přesně a automatizovaně zaznamenává všechny aktivity realizované během svozu odpadu. Městům a svozovým společnostem umožňuje realizovat svoz stejným způsobem jako dnes, přičemž jim automaticky poskytuje přesný přehled svezených nádob (popřípadě posbíraných pytlů), upozorňuje na neoprávněné nádoby, aktualizuje kontejnerový inventář podle reálných dat, přesně zaznamenává všechny realizované trasy a současně zastřešuje komplexní management vozového parku.

Ve výsledku tak umožňuje kompletně digitalizovat celý svozový proces, ztransparentnit odpadové toky a zpřístupnit nasazení jednoduchých modelů množstevního sběru.

Co je WatchDog

Jde o řešení pro digitalizaci svozového procesu. Skládá se z centrální jednotky, která se nainstaluje přímo  na vozidlo, čtyř nastavitelných RFID UHF antén (dvě pro identifikaci nádob oprávněných ke svozu a dvě pro potvrzování výsypu), které se umísťují zpravidla na horní část a boční strany vozidla a RFID UHF tagů (štítků nebo nálepek), které označují nádoby nebo pytle a zabezpečují tak komunikaci s vozidly.

WatchDog se aktivuje nastartováním vozidla. V průběhu svozu automaticky zaznamenává všechny realizované úkony a ukládá je v modulech Sensoneo pro správu infrastruktury (Asset Management), řízení svozu (Route Planning) a správu vozidel (Fleet Management).  Fleet Management modul umožňuje jednoduchou správu každodenních úloh souvisejících s vozidly a trasami. Operátoři získavají detailní a přesný přehled o všech aktivitách realizovaných v terénu i v depu včetně jejich aktuálního stavu, přehledu nákladů a možnost aktualizovat svozové trasy pro řidiče v reálném čase a lokalizovat vozidla na mapě.


V čem je WatchDog výjimečný

Zařízení je možné nainstalovat na jakékoliv vozidlo (nejen profesionální odpadové) přibližně během hodiny bez potřeby jakýchkoli zásadních zásahů. Jeho funkcionalitu je možné přizpůsobit individuálním potřebám zákazníků – sami si mohou nastavit vzdálenost, v jaké preferují identifikovat nádoby oprávněné ke svozu a vzdálenost, kterou považují za ideální pro účel potvrzování výsypu/sběru.

WatchDog je zařízení „3 v 1“ - kromě automatického potvrzování výsypu jednotlivých kontejnerů (nebo pytlů) nástroj kompletně pokrývá potřeby managementu vozidel a monitoringu realizovaných tras. Svými funkcionalitami, provedením a využitými technologiemi je WatchDog unikátní. Na trhu momentálně není dostupný srovnatelný nástroj - s ohledem na kombinaci modulů, automatizaci, ani ve smyslu univerzálnosti. Nástroj se v uplynulých měsících testoval v provozu u zákazníků na dvou kontinentech a aktuálně je připravený na nasazení kdekoliv na světě.*

Více v časopisu Komunální technika 5/2021.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down