07.06.2013 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Údržba zeleně s pomocí japonské techniky

Nabídka zahradní a komunální techniky na českém trhu se pro letošní sezónu rozrostla o nové dvě značky ECHO a SHINDAIWA vyráběné v Japonsku a v USA společností YAMABIKO Corporation. Jde o třetího největšího výrobce na světě, přinášející na český trh unikátní technologie s vyšším výkonem, nižšími vibracemi, hlukem, emisemi, což posouvá technologickou vybavenost a spolehlivost komunální a zahradní techniky o krok výše.

Historie produktů ECHO a SHINDAIWA sahá až do roku 1947, nejsou tedy v oblasti zahradní a komunální techniky žádným nováčkem. Naopak se jedná o celosvětově velice rozšířené a populární výrobky vyhlášené svoji kvalitou, neustálými inovacemi a vývojem technologií na ochranu životního prostředí.

S ohledem na ekologii

Zmínit lze například čistotu výrobních procesů, kdy je možné vyzvednout třeba patentované ekologicky šetrné pokovení vnitřních stěn válce, používání ekologicky šetrných surovin, nebo vývoj úspornějších motorů produkujících co nejméně výfukových zplodin. Společnost YAMABIKO klade vůbec značný důraz, aby veškeré její produkty splňovaly nejpřísnější emisní normy.
V Evropě jsou produkty ECHO a SHINDAIWA velice populární a drží se stabilně na popředí popularity například ve Francii, Itálii či Velké Británii. Výhradním dovozcem těchto produktů (motorové pily, křovinořezy, plotostřihy, foukače a postřikovače) pro Českou a Slovenskou republiku je MOTOR JIKOV GREEN a. s.

Nízká hmotnost i vibrace

Značka ECHO přináší na trh motorových řetězových pil unikátní konstrukci horizontálního válce. Tato technologie má velice dlouho tradici u japonských výrobců a díky mnohaletým zkušenostem se ji podařilo zlevnit a nabídnout zákazníkům řetězové pily za přijatelnou cenu.
Mezi výhody patří unikátně nízká hmotnost mezi klasickými pilami, téměř srovnatelná s hmotností jednoručních pil, určených pro arboristy, a velice kompaktní rozměr vhodný pro práci v hustých porostech. Dále tato technologie nabízí velice nízkou úroveň vibrací, hluku a klidný chod s optimální výkonovou křivkou. Mezi další výbavu patří magnesiová kliková skříň či pocínovaný válec pro delší životnost. Samozřejmostí je další výbava jako unikátní technologie G-FORCE či EFFORTLESS START s NO-KICKBACK systémem. Tato konstrukce je dostupná ve dvou nabízených modelech a to ECHO CS-280WES a CS-360WES.

Stejná spotřeba, vyšší výkon

Další technologický unikát nabízí i sortiment křovinořezů představující unikátní HIGH TORQUE úhlový převod zajišťující 50% nárůst výkonu při nezměněné spotřebě paliva, hluku, vibrací atd. Tento nárůst je způsoben změnou převodového poměru z tradičních 1 : 1,3 na 1 : 2,07. Spolu s pětinásobným ložiskovým uložením zajišťuje maximální přenos kroutícího momentu bez ztráty výkonu a pevnosti.
Díky této technologii je křovinořez ECHO 30 cm3 srovnatelný s křovinořezy o objemu motoru 40 až 45cm3.Typ ECHO SRM335TES (12 495 Kč) je například srovnatelný s modelem STIHL FS 460 C–EM (24500 Kč), kdy po dosažení maximálního výkonu motoru je kroutící moment na žací hlavě obdobný. Výhodou stroje ECHO je však spotřeba paliva, hlučnost a vibrace motoru 30 cm3, které jsou zákonitě až o 25 % nižší.
Absolutní novinkou je typ SRM-420TES (17 495 Kč) vybavený také kromě jiného HIGH TORQUE převodovkou. Další výbavou je zvětšený žací záběr o 7,6 cm a zvětšená 6“ žací hlava pro delší návin 3“ žací struny. Samozřejmostí je antivibrační systém z vývojového centra YAMABIKO ověnčený mnoha tituly nezávislých laboratoří. Výčet těchto funkcí dělá z tohoto křovinořezu nejvybavenější model a nejvýkonnější model ve své třídě za bezkonkurenční cenu.

Pestrá nabídka plotostřihů ortiment plotostřihů ECHO nabízí širokou nabídku typů s lištou od 444 po 973 mm u typu HC-341ES (12 995 Kč). V nabídce jsou opět technologické odlišnosti nabízející komfortnější obsluhu a zejména dlouhodobě kvalitní řez a to díky regulaci přesnosti střihu. To umožňuje nastavovat rozteč břitu a přizpůsobovat tak funkci podle opotřebení ostří. Nabídku doplňuje tyčový plotostřih HCA-265ES (11 995 Kč) s celkovou délkou 2370 mm.

Unikátní čtyřtaktní motory Pro údržbu komunální zeleně jsou ideální volbou japonské produkty SHINDAIWA s unikátním čtyřtaktním motorem C4 poháněný směsí paliva s olejem (1 : 50), který vyvinula společnost YAMABIKO jako první na světě. Unikátní C4 motory kombinují výhody dvoutaktního a čtyřtaktního systému. Na jejich kvalitu ukazuje i systém oběhu paliva zaručující dokonalé mazání v průběhu celého cyklu spalování paliva. Technologii C4 naleznete v plotostřizích, foukačích i křovinořezích.
Výhody 2T technologie:
› nízká hmotnost
› vysoký výkon
› skvělá akcelerace
› neomezená prostorová manipulace

Výhody 4T technologie:
› nízká hlučnost
› nízká spotřeba paliva
› vysoký kroutící moment v nízkých otáčkách
› minimální emise

Foukače a vysavače

Mezi světovou špičku patří také foukače a vysavače z produkce YAMABIKO Corporation. Výroba těchto strojů má dlouholetou tradici v USA. Díky mnohaletým zkušenostem dosahují foukače a vysavače vynikajících výsledků co se týká výkonu, ergonomie, komfortu obsluhy a dalších parametrů. Nabídka zahrnuje ruční foukače nesené s možností přestavby na vysavače (ES-255ES/ 5995 Kč), či zádové uzpůsobené dlouhodobému používání (PB-265ESLT/ 6495 Kč nebo PB-625/ 11 495 Kč) s možností přestavby na vysávání.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down