22.07.2015 | 07:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Účinná a ekologická likvidace plevele

Rychlou, účinnou a přitom ekologickou metodou fungující s dlouhodobou působností na každém povrchu je technologie likvidace plevele 100% horkou vodou. Nabízí ji nizozemský systém Wave Weed Control. Od letošního roku zastupuje tuto značku na českém a slovenském trhu litoměřická akciová společnost Kis plus.

Metoda WAVE je podle provozních pokusů nejúčinnější a nízkoenergetickou technologií odstraňování plevelů bez použití chemických látek. Odstraňuje všechny druhy plevele, řas a mechu pomocí horké vody, která patří mezi nejlepší přírodní média pro přenos energie. A právě tuto vlastnost vody systém v maximální míře úspěšně využívá. Použitá voda má teplotu 98 stupňů Celsia a při cílené aplikaci ničí buněčnou strukturu zasažených rostlin. Po vykonání cílené likvidace nadzemní části rostlin plevele velice rychle odumírají a při každé opakované aplikaci stále více oslabuje také jejich kořenový systém. Výsledkem je čistý povrch ošetřovaných ploch v průběhu celého vegetačního období, jelikož plevel je odstraněn dlouhodobě.

Profesionální řada vyráběných modelů WAVE zahrnuje tři nástavbové přístroje a tři ruční. Všechny pracují na stejném principu. Plevel je likvidován horkou vodou aplikovanou tryskami. U ručních variant dávku a směr aplikace ovládá přímo obsluha, nástavbové systémy jsou opatřeny senzory, čili pracují cíleně a úsporně. V kombinaci s vyrovnávacím zásobníkem ušetří patentovaná technologie 70 až 90 procent vody a energie. Vzhledem k nízkému provoznímu tlaku a jednoduchosti je práce se všemi typy přístrojů zcela bezpečná.*   

Více v časopisu Komunální technika 7/2015.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down