18.06.2019 | 06:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ucelené portfolio traktorů i manipulační techniky

Za ideálního počasí se uskutečnil v Modleticích u Prahy další ročník dne otevřených dveří, který ve svém areálu uspořádala společnost Agromex. Tradiční výstava techniky s kulturním programem i dobrým jídlem nabídla komplexní průřez sortimentem, v němž převažuje hlavně zemědělská mechanizace, ale některé modely traktorů i manipulační techniky mohou najít uplatnění i v komunálních službách. Program obohatily také zkušební jízdy, při nichž si mohli zájemci vyzkoušet jak traktory Fendt, tak techniku Weidemann.

Mezi vystavenou technikou jednoznačně dominovaly kolové traktor Fendt různých výkonových tříd. Výrobce momentálně pokrývá svými výrobními řadami 200 až 1000 výkonové spektrum od 70 do 520 koní.

„Toto ucelené portfolio traktorů umožňuje jejich případné využití nejen v zemědělských provozech, ale i v komunální sféře nebo při lesnických pracích. Při údržbě měst a obcí se zřejmě nejvíce uplatní zástupci řady 200 s tříválcovými motory a výkony až 110 koní. Nicméně řada municipalit je též vlastníkem lesních porostů, o které je třeba se postarat. A při lesnických pracích se mohou uplatnit i ty nejvýkonnější modely traktorů v agregacích se štěpkovači nebo pařezovými frézami. I když tyto práce budou zřejmě ve většině případů zajišťovány specializovanými firmami formou služeb,“ uvedl ředitel prodeje strojů firmy Agromex Ing. Filip Javorek.

 

Všestranné a kompaktní traktory

S výkony tříválcových motorů od 70 do 110 koní pracují modely kompaktních traktorů Fendt Vario řady 200 s plynulým pojezdem a komfortním ovládáním. „Modely řady 200 jsou koncipovány stejně jako ostatní traktory Fendt jako stavebnice a určité technické prvky jsou variabilní podle přání a potřeb uživatele. I stroje této třídy je možné vybavit odpruženou kabinou i nápravou, ideálním doplňkem je čelní nakladač s komfortní loketní opěrkou s elektronicky ovládanými okruhy. Traktory řady 200 patří mezi univerzální stroje, které zvládají agregaci se štěpkovači odpovídajícího výkonu, mohou pracovat v dopravě s návěsy a přívěsy, vhodná je agregace s příkopovými rameny i mulčovači. nechybí ani přední okruhy potřebné pro zametací kartáče, na přední vývodový hřídel může být agregována sněhová fréza. .Kompaktní Fendt 200 Vario má vysoce výkonnou hydraulickou soustavu, která najde uplatnění v celé řadě aplikací. Možné využití je tedy velice široké a celoroční. V Německu či Rakousku je takovéto využití obratných traktorů Fendt naprosto běžné. Stroje s vario převodovkou nabízejí obsluze maximální komfort a traktory disponují i dalšími vlastnostmi vhodnými pro komunální agregace,“ popisuje možnosti traktorů řady 200 Filip Javorek.*

Více v časopisu Komunální technika 6/2019.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down