18.04.2017 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

U nosiče oceňují především jeho multifunkčnost

Jak jsme uvedli v jednom z příspěvků v minulém čísle, při sečení se sběrem využívá pražská společnost Jihoměstská majetková služeb profesionálního stroje GRILLO FD 2200 4WD s pohonem 4 x 4. Tato sekačka není ovšem jediným strojem, který se na údržbě zeleně podílí. Při mulčování zelených ploch, ale i dalších pracích výrazně pomáhají hned dva univerzální komunální nosiče Antonio Carraro TTR 4400 HST.

Při údržbě zeleně využívá univerzální nosiče akciová společnost Jihoměstská majetková v městské části Prahy 11 v agregaci s mulčovací sekačkou. Možnosti nasazení obou nosičů jsou ale podstatně širší a celoroční.

„Kromě péče o zeleň zajišťujeme další zimní i letní údržbu veřejných prostranství, proto jsme chtěli multifunkční stroj, který by byl vhodný pro péči o zeleň a mohl by pomoci také se zimní údržbou. Nakonec jsme před dvěma lety vybrali komunální nosič Antonio Carraro TTR 4400 HST II. V provozu se osvědčil, proto po roce přibyl do našeho technického parku další stroj stejné značky,“ uvedl vedoucí střediska údržby zeleně a komunikací Zdeněk Hamaj.

S mnoha variantami adaptérů

Jako velký plus vidí výhody otočného pracoviště obsluhy, které otevírají řadu variant agregací pracovních nástaveb. V Jihoměstské majetkové pracují nosiče kromě již zmiňovaných mulčovačů také se sněhovými radlicemi, zametacími kartáči, nesenými sypači v prostoru nad motorem i podkopy.

„Výměna jednotlivých adaptérů je poměrně jednoduchá a stroj bývá do hodiny připraven pro jinou práci. Nosiče nám vyhovují jak z hlediska svojí hmotnosti, která je přijatelná pro šetrnou údržbu zelených ploch, tak i z hlediska svých kompaktních rozměrů umožňujících nasazení této techniky při zimní údržbě chodníků. V létě ocení obsluha výkonnou klimatizaci a samozřejmě jednoduché ovládání. Oba stroje mají stálou obsluhu, která je s nimi sžitá. Jednotlivé pracovní úkony tak zvládá oproti minulosti ve zkrácených časech, k čemuž přispívají i možnosti rychlých přejezdů z místa na místo. Musím zdůraznit, že po odpracování dvou a jedné sezóny slouží oba nosiče bez technických závad. A pokud by se něco přihodilo, můžeme využít služeb dodavatele techniky Pekass Assistance,“ hodnotí práci dvou nosičů Zdeněk Hamaj.*

Více v časopisu Komunální technika 4/2017.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down