22.05.2012 | 06:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tuzemské produkty mají dobré renomé

Firma Agrometall je známým výrobcem komunální techniky jejíž výrobky mají dobrou kvalitu a tak se s úspěchem prodávají. V prvním březnovém týdnu uspořádal Agrometall tradiční dny otevřených dveří a to ve svém sídle, Novém Dvoru nedaleko Heřmanova Městce. A návštěvníci se měli na co dívat.

V areálu firmy byl vystaven průřez vyráběným sortimentem komunální techniky čítající zametací kartáče a radlice na odhrnování sněhu a rozmetadla určená pro posyp komunikací i chodníků.

Hobby i profi
Nabídka zametacích kartáčů je velmi široká a zahrnuje modely pro malotraktory i provedení pro traktory klasické, varianty čelně či vzadu nesené s průměrem kartáčů 400, 530 až 700 mm a pracovními záběry od 1 do 3 m, hydrostatickým či mechanickým pohonem od PTO a s možností nádrže a trysek pro skrápění, a tím omezení prašnosti při zametání. Zametací kartáče je také možné umístit jak na malotraktory a použít pro údržbu chodníků tak některé jezdí v lomech a to jako výměnné adaptéry na velkých kolových nakladačích. Zametací kartáče jsou stavebnicové konstrukce a výrobce se snaží vyjít jejich uživatelům vstříc tak, aby se stroje hodily přesně do jejich podmínek. Platí to i v takových případech, kdy je třeba provést nestandardní zavěšení, tedy kdy není na stroji použit klasický tříbodový závěs s normovanými rozměry.
Velmi zajímavým produktem v sortimentu zametacích kartáčů je provedení, které se umísťuje na ramenové mulčovače. Místo mulčovací hlavy se použije zametací kartáč a takto upravený stroj se používá k ometání sněhu z fotovoltaických panelů světelných elektráren.

Pro údržbu komunikací
Stejně jako u zametačů, i u sněhových radlic je nabídka široká a začíná na pracovním záběru jednoho metru a končí na třech metrech. Konstrukce a záběr radlic je samozřejmě uzpůsobena jejich nosičům, a v nabídce jsou jak provedení pro malotraktory tak širokozáběrové radlice určené pro montáž na nákladní automobily. Co do provedení jde o radlice čelně i vzadu nesené, stranové i šípové verze, je možné odpružení, stranové natáčení atd. Zkrátka vše co je zákazníky v praxi vyžadováno.
Zajímavým produktem firmy Agrometall jsou válečkové sypače, které dávkují posyp jen do šířky záběru tedy od 1 do 1,8 m. Tyto stroje mají čechrač i válečkové dávkovací a aplikační ústrojí poháněné hydromotorem a jejich výhodou je přesná aplikace, kdy se posypový materiál nedostává mimo ošetřovaný chodník. Hydrostatický pohon umožňuje plynulou regulaci otáček dávkovacích válečků a tím i aplikovaného množství, buďto mechanicky, nebo dálkově z místa řidiče, nebo i regulaci ve vazbě na pojezdovou rychlost. Mimo válečkových sypačů má Agrometall v nabídce též klasické sypače v různém provedení s objemem zásobníku 1 až 1,3 m3 a kotoučovým rozmetacím ústrojím.

Nejen do komunální sféry
Firma Agrometall je v ČR již zavedeným výrobcem a její produkty jsou s úspěchem používány zejména v komunální sféře. Vyrábí však i výrobky pro zemědělství, které jsou doplňkem sortimentu. Jedná se například o pěchovací válce pro půdozpracující techniku a adaptéry pro nakladače a teleskopické manipulátory. Mimo výroby prodává též techniku značek John Deere, Kverneland, Strom Export, Merlo či Weidemann.
Jak již bylo uvedeno, většinu ze sortimentu komunální techniky si mohli prohlédnout i návštěvníci Dnů otevřených dveří, kteří 6. nebo 7. března zavítali do Nového Dvora na Chrudimsku. Pořadatelům přálo počasí a šlo o zdařilou akci, která množstvím vystavené techniky jistě potěšila jak návštěvníky, tak počtem návštěvníků i pořadatele.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down