19.01.2018 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Třikrát sázka na stejnou značku

Těžko by se hledala paralela mezi strojírenskou firmou zabývající se výrobou munice, společností původně orientovanou na zpracování odpadů a městskými technickými službami. Jedno společné ovšem všechny tři uvedené subjekty mají. K letní údržbě zeleně i zimní údržbě komunikací využívají kompaktní malotraktory John Deere.

Firma Sellier&Bellot je jednou z nejstarších tuzemských průmyslových firem. Areál firmy se rozkládá na ploše 28 hektarů a tvoří jej nejen výrobní část s halami, sklady a administrativní budovou, ale i obora s lesním hospodářstvím. O údržbu areálu se mimo jiné stará oddělení dopravy.

„Areál je velice členitý s mnoha asfaltovými cestami, do jejichž rekonstrukce se v posledních letech hodně investovalo. Jak zkušenosti ukázaly, tak pro transport i úklid jsou nejvhodnějšími prostředky traktory. Na transportních trasách se často vyskytují poměrně úzké průchody, proto jsme museli kromě výkonnějších traktorů John Deere 5080 a Zetor Proxima a Major využívaných při přepravě materiálu či stěhování komponentů výrobních linek pořídit i malotraktor se zimní a letní výbavou.

V říjnu 2015 jsme zakoupili traktor John Deere 2027 R (výkon motoru 27 k). Na léto je vybaven mezinápravovým žacím ústrojím a sběrným košem, v zimě pracuje se sněhovou radlicí a rozmetadlem posypových materiálů," říká vedoucí dopravy Michal Kubín.

Transformací městských technických služeb vznikla v roce 1993 společnost COMPAG VOTICE s. r. o. Firma je součástí skupiny Brantner, která v ní vlastní 50% podíl, druhých 50 % si ponechalo město Votice.

„V rámci zimní údržby pro město Votice zajišťujeme úklid 12 kilometrů chodníků a 40 kilometrů komunikací. Komunikace udržuje větší technika, ale při úklidu chodníků využíváme malotraktory. Dlouhodobě se nám osvědčují kompaktní stroje John Deere s příslušnými adaptéry. První model X595 pracuje ve Voticích již 15 let, další traktor 2025 R má za sebou čtyři roky provozu a v roce 2017 jsme pořídili třetí s označením 1026 R (výkon motoru 24 k). Jelikož traktory využíváme i v létě při údržbě zeleně v agregaci s mezinápravovým sečením a vysoko výklopným sběrným košem, jsou v permanenci zhruba deset měsíců v roce. Včetně toho nejstaršího, který před rokem prošel náročnější opravou, jsou stále provozu schopné a odvádějí velice dobrou práci,“ zdůrazňuje ředitel společnosti COMPAG VOTICE Jiří Kymla.

Zřizována a stoprocentně vlastněna městem je společnost Služby Sedlec – Prčice. Pro centrální dvojměstí a dalších 34 přidružených částí s necelými třemi tisíci obyvateli zajišťuje běžné komunální služby včetně správy vodovodní sítě a provozu čističky odpadních vod.

„Většina techniky, se kterou nyní pracujeme, není starší než pět let. Spolupráce s radnicí je velmi dobrá a město rozvoj naší společnosti podporuje. Pořídili jsme například nový nakladač, univerzální nosiče Multicar 31 i traktory Zetor. Před třemi roky rozšířil technický park též malotraktor John Deere 2027 R s pracovními adaptéry pro zimní i letní údržbu,“ říká vedoucí společnosti Služby Sedlec – Prčice Miroslav Kaňka.

Více v časopisu Komunální technika 1/2018.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down