27.04.2015 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tři traktorová zastavení v Plzeňském kraji

Za traktory New Holland jsme se letos v březnu vypravili do Plzeňského kraje. Práce při letní i zimní údržbě menší obce i města, nasazení v lese a mnoho dalších možností využití nabízejí všestranné moderní traktory. V obcích Libkov, Hošťka a městě Holýšov pracují tři různé modely – New Holland T3030, T4.95 a T5.95.

Na hlavním silničním tahu mezi Domažlicemi a Klatovy se nachází obec Libkov se 113 obyvateli. S traktorem New Holland T3030 zde nejčastěji pracuje Jiří Götz. „Nový traktor pořídila obec před více než čtyřmi roky a vybavila jej i potřebným nářadím. Využívat mohu čelní i zadní sněhovou radlici, tři roky také zametací kartáč a při svozu posečené zelené hmoty se hodně uplatní valník. Zimní údržba obecních komunikací a v létě práce při údržbě zeleně u nás patří k nejdůležitějším možnostem využití traktoru,“ říká Jiří Götz.

Na břehu řeky Radbuzy v okrese Domažlice se nachází město Holýšov. O komunální služby se zde stará Městské technické a bytové středisko Holýšov. Jde o společnost ve stoprocentním vlastnictví města pečující například o městskou zeleň, spravující veřejné osvětlení, udržující komunikace, firma poskytuje služby v dopravě a obstarává činnosti v oboru nemovitostí. Společnost byla založena v roce 1998 reorganizací příspěvkové organizace. Nový traktor New Holland T4.95 zakoupili v Holýšově vloni v říjnu. „Se společností ARBO spolupracujeme dlouhodobě a s jejími poskytovanými službami jsme spokojeni. Proto jsme se na jejího zástupce obrátili i v případě potřeby koupě nového komunálního traktoru. Rozhodovali jsme se mezi modely New Holland T4.95 a větším T5.95. Stroj ovšem využíváme hlavně při práci v ulicích města, proto naše volba nakonec padla na menší traktor s lepší průjezdností. Plně splňuje naše požadavky na variabilní stroj využitelný při zimní údržbě, mulčování i štěpkování s možností dalšího komunálního nasazení," říká jednatel společnosti Vladimír Trnka.

V okrese Tachov v oblasti Českého lesa se nachází obec Hošťka. Od poloviny roku 2004 zde působí společnost Hoštěcké lesy. Firma stoprocentně vlastněná obcí se stará především o 650 hektarů obecních lesů. „Naší hlavní činností jsou lesnické práce, výsadba nových porostů, těžba dřeva, ale i rostlinná výroba, nebo prohrnování sněhu,“ představuje stručně zaměření firmy její odborný lesní hospodář a jednatel Martin Ábel. Práce v lese se neobejde bez potřebné techniky a jedním z nových strojů je i traktor New Holland T5.95, který v Hošťce využívají necelé dva roky.

 „S traktorem jezdím od chvíle, kdy se v Hošťce objevil, takže mám za sebou druhou odpracovanou zimu a s provozem jsem naprosto spokojen. Jak v zimě, tak v letních měsících poskytuje kabina vysoký komfort v podobě kvalitního topení a klimatizace. Pohodlná je i vlastní obsluha traktoru, jeho ovládání mi naprosto vyhovuje,“ hodnotí vlastnosti traktoru Jan Hečko.*

Více v časopisu Komunální technika 4/2015

.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down