29.04.2015 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tři roky se subkompaktním traktorem

V Plzeňském kraji se nachází město Horní Bříza se svými 4300 obyvateli. Jeho poměrně rozsáhlý a především členitý katastr s rozlohou zhruba 14,5 čtverečního kilometru klade velké nároky na zajištění kvalitní letní i zimní údržby komunikací, veřejných prostranství a zeleně. Město se proto vybavilo potřebnou profesionální technikou.

Třetím rokem pracuje v Horní Bříze subkompaktní traktor Shibaura SX24 a nezastaví se jak v zimě, tak v letních měsících. V zimě pracuje se sněhovou radlicí a rozmetadlem, v létě pak jsou zimní adaptéry nahrazeny mezinápravovým sečením a sběrným košem.

V zimních měsících pracuje traktor nejčastěji v agregaci se sypačem a sněhovou radlicí. Radlice využívají v Horní Bříze střídavě dvě. První lehká odpružená sněhová radlice Agrometall OR-L je určena k úklidu sněhové pokrývky z cest a chodníků, ta druhá, s označením OR-M je pevně nastavena pro úklid sněhu z ploch fotbalového hřiště s umělou trávou. „Při údržbě hřiště traktor plně vyhovuje díky své nízké hmotnosti. Povrch neničí a přitom si poradí i s poměrně vysokou vrstvou sněhové pokrývky,“ poznamenává starosta města Horní Bříza Ing. Vojtěch Šedivec.

Pro letní údržbu zelených ploch zvolili v Horní Bříze agregaci s mezinápravovým systémem sečení s pracovním záběrem 137 cm a sběrným košem s kapacitou 600 litrů a možností vyklápění do výšky 180 cm.*

Více v časopisu Komunální technika 4/2015.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down