19.01.2018 | 07:01

Tři pilíře techniky a služby k tomu

S mírnou nadsázkou potkaly největší vinařskou obec v ČR, Velké Bílovice (okr. Břeclav), ve třetím tisíciletí dvě významné události. Hned v roce 2001 byly povýšeny na město. O devět let později tady začala působit firma SYNPRO, s. r. o., zaměřená převážně na prodej a servis zemědělské, komunální, zahradní a vinařské techniky.

„Jsme poměrně malá společnost, aktuálně s deseti zaměstnanci. V oblasti komunální techniky se zaměřujeme na výrobky značky Bomford, kterou v České republice zastupujeme. Konkrétně se jedná o vyžínací příkopová ramena s různými pracovními nástavci a dálkově řízené svahové pásové sekačky Flailbot. Dále se věnujeme univerzálním kloubovým nosičům nářadí od dánské firmy Nilfisk, největšího světového výrobce úklidové techniky. Třetím pilířem našeho sortimentu jsou žací traktory se sběrem a samojízdné mulčovače od výrobce Seco GROUP, a to jak pro profesionální, tak soukromé uživatele. Postupně jsme se vypracovali mezi pět největších prodejců této techniky v České republice a troufnu si tvrdit, že na Moravě jsme první,“ řekl nám úvodem jednatel společnosti SYNPRO Radim Košutek a doplnil: „Velmi důležité jsou pro nás ještě traktory SAME a Lamborghini a manipulační technika Giant, na něž máme rovněž v regionu zastoupení a pracují tady v mnoha obcích k velké spokojenosti uživatelů.

I když služby zaujímají v obratu firmy SYNPRO necelých 5 %, jsou významnou a stabilní složkou její činnosti. Využívají je především města, obce a další subjekty, například Správa a údržba silnic či podniky Povodí. Jedná se zejména o vyžínání zeleně v okolí komunikací, cyklostezek nebo těžko přístupných míst včetně likvidace náletových porostů či drcení a štěpkování dřevní hmoty

„Kromě finančního přínosu je značnou výhodou služeb, že si můžeme sami důkladně otestovat veškerý náš sortiment v profesionálním nasazení. Proto dobře víme, co prodáváme, netajíme se tím a zákazníci nekupují zajíce v pytli. Mohou od nás očekávat kromě jiného i poznatky z náročného provozu strojů včetně případného doporučení vhodné techniky pro to či ono nasazení,“ podotkl Radim Košutek a uzavřel: „Pozitivním signálem je, že roční obrat naší společnosti vzrostl za posledních pět let z osmi na padesát milionů korun. Stavíme hlavně na pevných základech, protože dobře víme, co může s firmou udělat divoký růst. Každý stroj má svého zákazníka a my se snažíme najít právě ten, který konkrétní klient potřebuje. Razíme filozofii, že co slíbíme, to splníme a co splnit neumíme, to neslibujeme. Lidé si toho cení a za pozitivum považuji, že chodí sami za námi. Jsme rádi, že máme spokojené zákazníky, kteří se k nám vracejí, a jejich počet neustále roste. Je to dobrý signál i ve vztahu k tomu, že tady chceme působit dalších patnáct, dvacet i více let.“

(Podrobnosti v Komunální technice 1/2018)