Tři noví pavouci v duchu inovace

Příjemné překvapení, překročené očekávání. Toť první dojem po uzření areálu firmy H-REKULTIVACE, a. s., v obci Černovice nedaleko Chomutova. Upravený i úpravný, zajímavý, oku lahodící, nekonvenční… Však také generální ředitel Marcel Holeček s hrdostí prohlašuje, že společnost H-REKULTIVACE se snaží jít vždy poněkud odlišnou cestou než jiní.

„Jsme ryze česká firma s dvaadvacetiletou tradicí. Založená byla se zaměřením na rekultivace, tedy zahlazování důsledků důlní činnosti zemními pracemi, modelací terénu a uváděním pozemků do původního stavu. Dnes máme čtyři divize, rekultivace, ozeleňování a údržba silnic, stavby – zemní práce a komunální služby. Se 160 kmenovými zaměstnanci, dalšími sezónními pracovníky a druhově pestrým i početným parkem techniky působíme na území celé České republiky. Nejsme zatíženi úvěry a dalšími procesy, které by brzdily rozvoj,“ seznamuje nás se základními fakty Marcel Holeček.

Společnost H-REKULTIVACE se zabývá komplexními lesními a zemědělskými rekultivacemi, zjednodušeně řečeno, od založení staveb až po pěstební péči. Tuto činnost vykonává dlouhodobě pro významné partnery, jako jsou ČEZ, a. s., Severočeské Doly, a. s, Sokolovská uhelná, právní nástupce, a. s., a Palivový kombinát Ústí, státní podnik. Mezi opravdu specializované činnosti poskytované společnosti ČEZ Energetické produkty, s. r. o., patří zajišťování protiprašných opatření v rámci úložišť popílku a stabilizátu.

Divize komunálních služeb zajišťuje zhruba 80 % údržby zeleně v Chomutově. Konkrétně se jedná o 74 hektarů sídlištních a centrálních travnatých městských ploch se čtyřmi až pěti sečemi ročně. Nutno zmínit úzkou a dlouhodobou spolupráci s příspěvkovou organizací Technické služby města Chomutova. Opomenout nelze péči o zeleň v objektech rozvoden a přenosových soustav firmy ČEZ Distribuce, a. s., v rámci Ústeckého, Karlovarského a Středočeského kraje.*

Jádro komunální techniky společnosti H-REKULTIVACE tvoří značka John Deere, což je podle Marcela Holečka logickým vyústěním výsledků dlouhodobé spolupráce s dodavatelskou firmou STROM Praha, a. s. Jedná se především o osmnáct „dospělých“ traktorů. K nim přistupuje nářadí v podobě vyžínacích ramen různých typů a dosahů s rozmanitými druhy hlav: pro sekání, střihání a seřezávání zeleně, mytí patníků a dopravního značení, seřezávání krajnic, frézování příkopů či pařezů. Zmínit je nutno i štěpkovače, vyvážecí soupravy a další techniku. Z menší techniky jde o ridery, mulčery či žací traktory se sběrem, opět vesměs se značkou John Deere, dále různé ruční nářadí v podobě motorových pil, plotostřihů, křovinořezů a fukarů.

Zatím nejnovějším přírůstkem do parku techniky společnosti H-REKULTIVACE jsou tři dálkově ovládané sekačky Spider (v překladu pavouk), typu ILD02 od výrobce Dvořák – svahové sekačky. Vhodné jsou pro údržbu rozlehlých svahů i rovných ploch s hodinovým výkonem až 7000 m2 V provozu jsou od začátku letošní sezóny údržby zeleně, tedy od dubna, a tak nastal čas na první poznatky...

(Podrobnosti v Komunální technice 8/2016)

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down