11.11.2015 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Tři nové stroje zvýšily efektivitu a kvalitu úklidu

Především pěší komunikace uklízí od letošního jara v lokalitách Prahy 4 tři nové samojízdné zametací stroje Kärcher MC 50 Comfort. Byly pořízeny v rámci operačního programu Životní prostředí na snížení prašnosti a dosavadní zkušenosti s jejich provozem ukazují, že šlo o dobrou volbu.

Za čistotu a pořádek spravovaných oblastí městské části Praha 4 zodpovídá oddělení správců oblasti činnosti z Odboru životního prostředí a dopravy. „Městská část Praha 4 nemá vlastní technické služby, naše oddělení kromě oprav komunikací a jejich čištění spravuje například městskou zeleň prostřednictvím provozovatelů vybraných na základě veřejné soutěže. Svého provozovatele tedy má i nová zametací technika, i když stroje jsou naším vlastnictvím,“ vysvětluje vedoucí oddělení David Záruba.

Ostrému provozu předcházely zkoušky

„Od letošního dubna do konce června se uskutečnil pilotní projekt zaměřený na zametací stroje pořízené městskou částí na snížení prašnosti. Stroje jsme zkoušeli přímo v terénu a nasazovali je ve všech námi spravovaných oblastech. Museli jsme vyzkoušet, kudy jsou nové zametače schopny projet, optimalizovat jejich trasy a vymyslet i umístění kontejnerů, kam budou při úklidu chodníků vysýpat svoje zásobníky na smetky, které mají omezenou kapacitu. Poté jsme projekt vyhodnotili a od začátku října jsou již tři nové stroje v plném provozu. Jejich pracovnímu nasazení předcházelo výběrové řízení, ve kterém zvítězila společnost Rychle uklidit, která po zaškolení obsluhy naší techniku provozuje. Prioritou nasazení nových zametačů je samozřejmě snížení prašnosti, i když momentálně uklízejí také drobné listí a efektivní jsou i při dalším čištění. Velice se osvědčily například při úklidu cyklostezky,“ říká David Záruba.*

Více v časopisu Komunální technika 11/2015.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down