12.08.2013 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Třetí ročník Zetor Family Tractor Show

Silný a prodloužený model Forterra HSX, zbrusu nový traktor Zetor Major nebo pestrý doprovodný program včetně zkušebních jízd patří k hlavním lákadlům, která návštěvníkům nabídl letošní ročník Zetor Family Tractor Show. Odstartoval již 4. června na Slovensku ve Dvorech nad Žitavou a před sebou měl 17 zastávek v pěti zemích.

V České republice proběhla show v průběhu června v Krásné Lípě, Biskupicích u Luhačovic a na letišti v Havlíčkově Brodě. Poté se Zetor Family Tractor Show vydala do Litvy, Lotyšska a Polska, kde bude v srpnu zakončena.
„Akce se nám v předchozích dvou ročnících velmi osvědčila. Je pro nás jedinečnou příležitostí setkat se s našimi zákazníky, fanoušky, dealery a obchodními partnery při praktických ukázkách, které jsou doprovázeny řadou dalších aktivit,“ říká Marián Lipovský, zástupce výkonného ředitele a výrobní ředitel ZETOR TRACTORS a. s. „Tradice byla zahájena v roce 2011, a to při příležitosti oslav 65. výročí značky Zetor. Od tohoto roku navštívila již celkem devět evropských zemí a do dalších se chystá. Traktory v akci za tu dobu zhlédlo více než 13 tisíc fanoušků, zákazníku a prodejců,“ shrnuje Marián Lipovský.
Hlavní novinky Zetor pro rok 2013
Na místě byl k vidění a vyzkoušení traktor Zetor Forterra HSX model 2013 v prodloužené verzi. Mezi nejpodstatnější inovace letošních modelů z řady Zetor Forterra patří navýšení otáček zadního vývodového hřídele, což zajistí obsluze traktoru vyšší komfort při agregaci nářadí a možnost použití tzv. ekonomických otáček, jejichž použití dopomůže k úspoře paliva.
Dalšími inovacemi řady Forterra jsou odpružená kabina či praktické střešní okno. Střecha kabiny nabízí výkonnější topení a klimatizaci. Všechny traktory z řady Zetor Forterra vyrobené v roce 2013 budou vybaveny 16ventilovým motorem umožňujícím úsporu paliva až 2,9 litru na hodinu provozu. Tyto motory budou splňovat emisní stupeň IIIB, a budou tedy vybaveny filtrem pevných částic. K dalším modernizačním prvkům patří široká přední kola 480/65R24 pro menší stláčení půdy a komfort jízdy v dopravě. Přední hnaná náprava bude mít náhon umístěný ve svém středu (dosud byl náhon PHN na levé straně traktoru). Z toho vyplývá, že hnací hřídel PHN bude vedený pod tělem traktoru v jeho podélné ose. Tato změna s sebou přinese o 100 mm větší rozvor traktoru a tím i jeho vyšší stabilitu.
Kromě inovací řady Forterra se mohli návštěvníci také těšit na model Proxima s novou kapotou a digitální přístrojovou deskou a také na řadu přídavných zařízení značky Zetor System.
Širší veřejnost měla poprvé možnost projet se letošní novinkou - traktorem Zetor Major - foto.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down