19.09.2022 | 08:09

Trendy v chytrých městech představí veletrh URBIS

Od úterý 20. do čtvrtka 22. září se uskuteční na brněnském výstavišti veletrh chytrých řešení pro obce a města URBIS SMART CITY FAIR a nový projekt zaměřený na dopravu FUTURE MOBILITY.

Akce jsou začleněné do Evropského týdne mobility. V souvislosti s českým předsednictvím v Radě Evropské unie se na výstavišti v Brně odehraje konference URBAN MOBILITY DAYS.

Pro odborníky i širokou veřejnost

Veletrhy URBIS a FUTURE MOBILITY jsou určené hlavně představitelům obcí a potom všem, kteří se pohybují v oboru dopravy. Poslední den připadá na Evropský den bez aut. Vstup na výstaviště je zdarma. Pořadatelé připravili program pro širokou veřejnost. Půjde především o seznámení zájemců s bezemisními a nízkoemisními dopravními prostředky a přepravními systémy pro budoucnost založenými na alternativních pohonech, preferenci hromadné dopravy, sdílení a digitalizaci.

URBIS i FUTURE MOBILITY obsadí pavilon A. Na venkovních plochách bude instalováno Demo City s praktickými ukázkami. Ve spolupráci s Centrem dopravního výzkumu, firmami Roboauto a Artin se bude na výstavišti pohybovat autonomní minibus. V Demo City budou k vidění cargo kola jako nosiče zařízení a strojů pro údržbu například městského mobiliáře nebo distribuci zboží. Tyto exponáty reagují na rozvíjející se trend redukce automobilů v centrech měst.

Zkušenosti z domova i ciziny

Konference URBIS je rozčleněná do bloků Urbis Innovation, Urbis Environment a Urbis Management. Posluchači se seznámí s konkrétními zkušenostmi z českých měst i ze zahraničí – například z Poznaně, se zkušenostmi s elektromobilitou ve městech, využitím geotermálních technologií nebo s cestou k udržitelnému vozovému parku v dopravních podnicích. Středeční dopoledne bude věnované současným trendům a výzvám městské inteligentní mobility.

Výstaviště bude otevřené od 9 do 18 hodin. Nejvýhodněji lze získat vstupenky při nákupu na webových stránkách Veletrhů Brno. Vstup na všechny dny lze pořídit za 450 korun, jednodenní stojí 250 korun. Více informací najdete na www.smartcityfair.cz.*

Ilustrační foto archiv/Veletrhy Brno