27.05.2016 | 08:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Travní traktory z Jičína bodují doma i v zahraničí

Na více než stoletou tradici ve výrobě žací techniky v Jičíně úspěšně navazuje společnost Seco GROUP, a. s. Její travní traktory sjíždějí z výrobní linky již více než dvacet let. Za tuto dobu si získaly pevnou pozici v České republice i cizině.

Seco GROUP přichází každým rokem s většími či menšími inovacemi sortimentu, který zahrnuje traktory se sběrem a mulčery. Výjimkou nebyl ani začátek letošního roku. Dobrý důvod pro rozhovor, který jsme vedli s Lukášem Hermanem z prodejního oddělení společnosti.

Který segment techniky je páteří výrobního programu firmy Seco GROUP?

Vždy jsme se specializovali spíše na vyšší kategorii žacích malotraktorů se sběrem, konkrétně Starjet Exclusive, i mulčerů Crossjet a nově Goliath, tedy vesměs techniky s pohonem 4 x 4 a plně tlakovým mazáním motoru pro každodenní nasazení v nejnáročnějších podmínkách. V sortimentu ale máme samozřejmě i stroje pro nekomerční využití. Převažuje technika se sběrem.

Kolik žacích traktorů ročně opustí linku a kde všude najdou své uživatele?

Současná produkce činí zhruba osm tisíc strojů za rok. Zhruba čtvrtina, tedy okolo dvou tisícovek traktorů, zůstává v České republice a na Slovensku. Zbytek vyvážíme prakticky do celého světa včetně těch nejnáročnějších trhů zastoupených většinou zemí západní Evropy, především Německem a Francií, dále Spojenými státy, Novým Zélandem a třeba i Čínou.

Čím jsou stroje z Jičína pro zájemce atraktivní?

Těší nás, že všude naše traktory přijímají pozitivně především proto, že jsou proti konkurenci, která jen víceméně překupuje a dál prodává pod vlastní značkou, konstrukčně na výši a současně cenově příznivé. Výhodou je náš vlastní vývoj, konstrukce i fakt, že z významných nakupovaných komponentů používáme od renomovaných výrobců jen převodovky a motory. Veškeré slévárenské součástky jsou naší konstrukce i výroby. Tak si můžeme důsledně ohlídat kvalitu. Protože nevyrábíme ve velkém, jsme schopni velmi pružně a rychle reagovat na přání odběratelů. Například jsme nedávno vyšli vstříc požadavku z Koreje na traktory se sníženou sedačkou pro obsluhu menšího vzrůstu.

Které doplňky si mohou vybrat uživatelé vaší techniky?

Především u profesionálních strojů pro každodenní využití jsme nechtěli, aby v zimě stály v garáži. Byť nemají kabinu, zastanou v tomto období velký kus práce se sněhovými řetězy, kartáči, radlicemi, rozmetadly posypu, ale i sněhovou frézou. Z příslušenství pro traktory se sběrem nabízíme deflektor, mulčovací záslepku či přepravní plošinu. Pro veškerou techniku potom sklopný vozík, vertikutátor a již zmíněné zimní nářadí. Pro snadný přístup ke spodním částem slouží čelní kolébkový nebo boční šroubový zvedák.*

Více v Komunální technice 6/2016

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down