26.07.2016 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Traktůrek krášlí prostředí dětem

O novince loňského roku, travním traktoru Kioti WD 1260, jsme psali bezprostředně po uvedení na trh. Pro další zkušenosti jsme se vypravili do dětského domova v Nové Vsi u Chotěboře na úpatí Železných hor v Kraji Vysočina. Termín návštěvy byl sváteční: 20. července 2016 uplynul rok od předání stroje.

Traktůrek WD 1260, který si v Nové Vsi zakoupili, je výkonný a současně jednoduchý pro obsluhu. Určen je pro každodenní používání ve městech, obcích, u technických služeb, při údržbě travnatých sportovišť a pro všechny subjekty, které mají zeleň na starosti.

Tepe v něm dieselový tříválec Shibaura o výkonu 26 k. Maximální rychlost při jízdě vpřed dosahuje 13, vzad 6 km/h. Převodovka je hydrostatická, směr jízdy se ovládá dvěma samostatnými pedály. Hydraulické čerpadlo se nalézá vně rámu, čímž se lépe chladí. Díky výkonné hydraulice lze používat velký a nízko umístěný odhozový tunel s čisticí klapkou.

Dvounožové hydraulicky zvedané žací ústrojí má šířku záběru 122 cm a pohání ho kevlarový ozubený řemen. Kryt je z 2,5 mm silného ocelového plechu s výztuhami. Výšku seče lze nastavit v rozmezí 20 až 120 mm. Čistý střih zaručuje 80mm překrytí nožů. Vysokozdvižný zásobník na 600 l s vyklápěním do výše až 191 cm je vybaven lapači prachu.

Možnost otevření kapoty až do úhlu 90° usnadňuje čistění a údržbu. Konstruktéři pamatovali na jednoduché ovládání a vysoký komfort obsluhy. Na palubní desce najdeme ergonomicky uspořádané kontrolky základních funkcí. Ve standardní výbavě je pohodlná sedačka.

„Po roce provozu jsme s prací stroje spokojeni. Proti benzínovým strojům podobného zaměření je zřetelná výrazná úspora paliva,“ přidal zkušenosti z praxe zaměstnanec dětského domova v Nové Vsi Václav Krulík.*

(Podrobnosti v Komunální technice 8/2016)

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down