22.01.2020 | 09:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Traktory v kompaktním podání

Modelová řada traktorů John Deere 6M je u nás jednoznačně nejprodávanější. Je to celkem logické a vychází to z oblíbenosti značky John Deere, široké palety modelů i dobrého poměru mezi komfortem, užitnou hodnotou a pořizovací cenou. Ale vývoj musí pokračovat. A tak výrobce představil novou generaci těchto traktorů, která zaujme především modely s krátkým rozvorem a provedením, které jsme zvyklí označovat jako kompaktní.

Kdo zná traktory John Deere, ví, že mají svá specifika. A jedním z nich je rámová konstrukce. Výrobce ji prezentuje jako jednu z předností a je to logické. Rám zvyšuje tuhost traktoru a jeho spolehlivost hlavně při zvýšeném zatížení. A to nastává i při komunálních a lesních aplikacích, nebo po montáži čelního nakladače. Z praxe známe případy, kdy se přetížené traktory bezrámové konstrukce takzvaně rozpůlily a to ne na dílně, ale při práci. To u techniky John Deere je taková situace málo pravděpodobná, což však neznamená, že mohou být přetěžovány. Ale jejich povolené zatížení, tedy užitečná hmotnost je značná a jak bylo prezentováno, v porovnání s konkurencí si vedou velmi dobře. Ale k tomu se ještě dostaneme.

Traktory John Deere šestkové řady byly po léta používány jako univerzální, pro různé využití a to i v komunální sféře, kde se klade důraz na obratnost a malé rozměry. Nicméně chyběl mezi nimi typický kompakt. Traktor s malými rozměry, zejména krátkým rozvorem, nízkým poloměrem otáčení a dobrým výhledem vpřed, v něž jen málo překáží kapota motoru.

Nyní už nechybí a je jím modelová řada 6M s krátkým rozvorem a čtveřicí modelů s výkonovým rozpětím od 90 do 120 k. I tyto traktory disponují rámovou konstrukcí a přesto je jejich poloměr otáčení jen 4,35 m a výhled před traktor (přes kapotu) začíná na 6,4 m. To jsou velmi dobré údaje.*

Více v časopisu Komunální technika 1/2020.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down