11.01.2016 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Traktory s akční nabídkou zimních setů

Před několika lety se na tuzemském trhu objevily všestranné jihokorejské traktory Branson. Úspěchy slaví především v kategorii strojů s výkonem do 50 koní a velice dobře využitelné jsou též při zimní údržbě komunikací. S akční nabídkou zimních setů přichází jejich generální dovozce, společnost Bonas.

Firma Bonas získala generální zastoupení značky Branson pro Českou republiku vloni na jaře a po zhruba tři čtvrtě roce prodeje a servisu těchto traktorů je čas na menší hodnocení.

„Po tak krátkém časovém období není ještě možné vynášet unáhlené soudy, ale mohu říci, že spolupráce s výrobci traktorů Branson se rozvíjí velice dobře. S prodanými stroji jsme po dobu jejich provozu nezaznamenali žádné potíže a tam kde pracují, s nimi vládne spokojenost. Kladné reference z praxe jsou pro nás samozřejmě k nezaplacení. Poptávka postupně roste a potenciální zájemci se začínají objevovat a volat sami od sebe. Pochopitelně nás ještě čeká velká spousta práce, protože vybudovat kvalitní prodejní a především servisní síť, která by pokrývala celé území republiky, nelze ze dne na den a ani z měsíce na měsíc. Nicméně dobrá pověst traktorů Branson, kterou si již získaly v Severní Americe, Asii i Austrálii, mě utvrzuje v tom, že jsme vsadili na správnou kartu. Ostatně ani Evropa nezůstává pozadu, například v sousedním Německu se prodá ročně 400 traktorů této značky,“ říká produktový manažer společnosti Bonas Ing. Ondřej Našinec.

Bohatá výbava již v základu

Devizou traktorů moderního designu je především skutečnost, že i v případě nižších výkonových tříd disponují bohatou plnohodnotnou výbavou. Ve standardu u nich najdeme mechanickou převodovku s reverzorem umístěným pod volantem, nebo dvoustupňový hydrostatický systém pojezdu. Každý z vyrobených traktorů je vybaven hydraulikou. U nejnižší výrobní řady OO jde o jeden zadní hydraulický okruh, u větších modelů lze již ve standardu počítat se třemi předními i dvěma zadními hydraulickými okruhy. Traktory jsou tak připraveny pro připojení čelního nakladače, nebo využití čelního závěsu. Ve standardu nechybí ani příslušný ovládací joystick. „Výbava je bohatší, než bývá u traktorů této výkonové třídy běžně zvykem. Nejpodstatnější ovšem je, že jde o stroje, které  bezporuchově dobře fungují,“ upozorňuje Ondřej Našinec.*

Více v časopisu Komunální technika 1/2016

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down