21.10.2019 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Traktory najdou využití i na pláži

Společnost ZETOR TRACTORS a. s. vyváží své traktory do celého světa. Stroje jsou tak využívány k nejrůznějším činnostem podle potřeb daného zákazníka a regionu. V polské oblasti Dźwirzyno například našly upotřebení při údržbě pláží.

Destinace Dźwirzyno se nachází mezi Baltským mořem a jezerem Resko Przymorskie. Proslavila se díky jedné z nejkrásnějších pláží na polském pobřeží a jako jedno z nejčistších míst ke koupání v moři. Široká pláž z jemných, čistých a světlých zrníček písku přitahuje zejména v létě hodně návštěvníků nejen z Polska, ale také z Německa a dalších zemí.

Údržbu pláže má na starosti Obecní sportovní, turistické a rekreační středisko v Dźwirzyně zaměstnávající 49 stálých zaměstnanců a v létě dalších 20 sezónních. Využívá k tomu velký strojový park: dva traktory ZETOR PROXIMA, čtyři nákladní přívěsy, tři lehké přívěsy, přívěs s generátorem proudu, zametací vůz Iveco a nákladní automobily Peugeot, VW Crafter a VW Caddy.

 

Vysoká životnost a nízké provozní náklady

 

„První PROXIMU, koupenou v roce 2008 od dealera ZETORU, jsme si vybrali kvůli známosti značky a dobré spolupráci s dealerem. Dodnes zvládla již 11 tisíc motohodin bez větších poruch. Traktor je výkonný, dynamický a bezchybný pro úkoly na pláži i v dopravě. S nárůstem dalších činností jsme ale museli v roce 2018 koupit ještě jeden traktor s větším výkonem. Díky nejvýhodnější nabídce splňující všechny požadované parametry padla volba na nejvýkonnější model z řady ZETOR PROXIMA CL 100 s čelním nakladačem,” vysvětluje Jan Tofil, zástupce ředitele střediska.

Oba traktory se využívají k rovnání a čištění pláží. K tomuto účelu jsou na traktoru tzv. brány, které z písku odstraňují nečistoty a zároveň ho vyrovnávají.

„Na traktorech nejvíc oceňujeme životnost – těch 11 tisíc bezporuchových motohodin vypovídá o značce mnohé. Stejně tak jsou pro nás důležité nízké provozní náklady, spotřeba pohonných hmot, možnost oprav ve vlastní režii a široká nabídka náhradních dílů,” uzavírá Jan Tofil.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down