Traktory Antonio Carraro na veletrhu demopark (5)

Zástupcem „superkompaktů“ s mechanickou převodovkou je Tigre 3800 (obr. 1), izometrický traktor s motorem Yanmar Stage 5 o výkonu 25,7 k. Malý a všestranný stroj se hodí pro ošetřování malých zemědělských, zeleninových zahrad, skleníků, školek, parků, sportovišť a městských prostranství.

Pohon všech kol a podvozek ACTIO™ přispívají ke komfortu obsluhy a provozní bezpečnosti. Toto řešení umožňuje pracovat i na extrémně nerovném terénu. Díky kompaktním rozměrům (šířka 99 cm) je stroj ideální například pro výsadby stromů ve školkách. Stejně velká kola a optimální rozložení hmotnosti zaručují stabilitu při zvedání břemen a současně bezpečnost obsluhy.

Tigrecar 3800 (obr. 2) je traktor s profesionální nakládací plošinou vybavený také motorem Yanmar Stage 5 o výkonu 25,7 k a s pohonem všech kol pro použití na rovině nebo v kopcovitém terénu. Mechanická dvanáctistupňová převodovka má osm rychlostních stupňů vpřed a čtyři vzad. Podvozek ACTIO™ a hydraulické brzdy na všech kolech zaručují dobrou trakci a bezpečnost i při práci na svazích. Krátká kapota snižuje poloměr otáčení na minimum. Pracoviště řidiče nabízí pohodlí a dostatečný výhled ze všech stran. Tento stroj s třístranným sklápěčem má široké využití, jako je například přeprava dřeva, sena nebo rozmetání.

Jedinečná technická řešení a hydraulické schopnosti pro výkonový rozsah 52 až 66 k nabízí řada kompaktních modelů Tora. Sedadlo řidiče je pro zajištění maximálního komfortu umístěné na plošině zavěšené na silentbloku. Převodovka a PTO jsou stejné jako u prémiové řady Tony.

Traktory Tora jsou k dispozici v šesti konfiguracích včetně kloubové verze nebo s reverzibilním řízením RGS™. Na demoparku bude k vidění model SRX 5800 (obr. 3), oboustranný kloubový izometrický traktor s motorem Stage 5 o výkonu 52 k.

Obratný a úzký stroj se šířkou pouhých 98 cm je ideální pro práci ve stísněných prostorech a ošetřování plodin v řádcích. Vyniká krátkým rozvorem a výbornou ovladatelností a je vybavený dvojitými kotoučovými brzdami v olejové lázni a integrovaným mechanickým systémem Superbrake. Výkonný hydraulický systém s průtokem přes 50 l/min. umožňuje agregaci rozmanitého příslušenství.*

Foto archiv/Antonio Carraro

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down