Traktory Antonio Carraro na veletrhu demopark (3)

Mnoho inovativních technických řešení zaměřených na plnění úkolů s maximálním důrazem na přesnost doznala řada Infinity. Také proto jsou tyto kompaktní modely traktorů s hydrostatickou převodovkou a reverzibilním pohonem stále populárnější.

Na demoparku budou k vidění dva izometrické modely: SR 7600, kloubový traktor s úzkým rozchodem, a TR 5800 s řízeným podvozkem (foto). Společným jmenovatelem je převodovka Infinity umožňující pracovní rychlost od 0 do 15 km/h v obou směrech a přepravní v rozmezí 0 až 40 km/h. Každá řada je k dispozici se třemi hydraulickými rozsahy, které lze zapojit ručně nebo pomocí automatické převodovky bez ztráty trakce.

Pedál pro jízdu vpřed pomáhá při brzdění na svazích a zastaví traktor při jeho uvolnění, aniž by bylo nutné použít brzdy. Funkce tempomatu, limitních otáček, jízdního režimu, rychlého zpětného chodu a odpružení Uniflex umožňují obsluze vždy využít správné nastavení podle plnění konkrétního úkolu. U modelů Infinity se spojka používá pouze pro startování a funguje jako bezpečnostní zařízení v případě, že je třeba stroj okamžitě zastavit.

Elektrohydraulický reverzor na volantu je praktický při opakovaném manévrování vpřed a vzad. Brzdy se téměř nikdy nepoužívají, protože plynový pedál nejen ovládá pohyb vpřed, ale také umožňuje zpomalení, dokud se traktor nezastaví. Celou převodovku tak lze ovládat pouze plynovým pedálem.

Model TR 5800 Infinity je díky svému jedinečnému motoru Stage 5 o výkonu 52 k skutečnou novinku. Je určený prioritně pro „zelený“ sektor při údržbě parků a zahrad. Izometrický traktor s otočným pracovištěm obsluhy RGS™ a středovým tunelem bez jakýchkoliv pák zaručuje snadný nástup do kabiny i komfort obsluhy. Kompaktnost traktoru a softwarem řízená palubní elektronika zaručuje dobrou ovladatelnost a snadné použití. Řídicí funkce točivého momentu odebíraného z PTO a absorbovaného koly chrání jak vývodový hřídel, tak motor, a to i v kritických situacích.*

Foto archiv/Antonio Carraro

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down