Traktory Antonio Carraro na veletrhu demopark (1)

Největší evropský veletrh pod širým nebem se vrací po čtyřech letech. Letošní ročník demoparku se uskuteční od 18. do 20. června na tradičním místě v areálu letiště Eisenach-Kindel v Německu. Na výstavní ploše o rozloze 25 hektarů se představí více než 400 vystavovatelů z celého světa. Pořadatelé očekávají za tři dny konání akce zhruba 37 000 návštěvníků.

Rozsáhlou a pestrou expozicí se jako obyčejně pochlubí italský výrobce traktorů a nosičů nářadí, společnost Antonio Carraro. Na stanovišti A-129 ukáže široký výběr techniky s mechanickými, hydrostatickými a hybridními převodovkami určených především pro komunální sektor, ale také pro zahradníky, vinohradníky a další uživatele. Podívejme se na některé prezentované stroje pod drobnohledem.

SP 4800 HST

Nový izometrický (se všemi koly stejně velkými) kompaktní traktor SP 4800 HST (foto) s hydrostatickou převodovkou a kloubovým podvozkem je osazený tříválcovým motorem Yanmar o výkonu 38,7 k. Kabina s klimatizací, odpruženou sedačkou s loketními opěrkami, úložným prostorem a mnoha dalšími doplňky je vybavená novým systémem LED světel, která zvyšují komfort obsluhy.

Kloubový podvozek ACTIO™ poskytuje dobrou ovladatelnost a manévrovatelnost ve stísněných prostorech, při práci na chodnících nebo kolem stromů a dalších překážek. při pohybu kolem rostlin, parků a zahrad. Díky joysticku a dalším ergonomickým ovládacím prvkům je manipulace s čelně a vzadu agregovanými pracovními nástavci velmi jednoduchá. Na kapotu je možné umístit ložnou plochu. Traktor SP 4800 HST vyniká velmi nízkou hladinou hluku, což je významný benefit pro uživatele.

Hydrostatická převodovka HST má tři rozsahy: pomalý, normální a rychlý. PTO je standardně při 540 nebo 1000 ot./min. Systém Speed-Fix umožňuje nastavit ideální rychlost pro každý úkol. Nízký tlak na podloží zaručuje dokonalé rozložení hmotnosti traktoru na všechna čtyři kola díky podvozku ACTIO™. Díky tomu je stroj vhodný pro práci na choulostivých nebo měkkých, vlhkých nebo dokonce mokrých, travnatých plochách bez rizika poškození povrchu. K tomu přispívají i hladké „zahradní“ pneumatiky se širokým běhounem, které zaručují dobrou přilnavost a k zemi a stálou trakci.

V konečném součtu se jedná o ideálního pomocníka pro celoroční využití ve službách měst a obcí, a to v agregaci s mnoha pracovními doplňky. Na demoparku bude traktor SP 4800 HST vystavený s třínožovou sekačkou RT 1500 HDS s turbínou na sběr trávy s pracovním záběrem 1500 mm a hydraulicky vyklápěným zásobníkem o objemu 900 litrů až do výšky více než dva metry.*

(Pokračování)

Foto archiv/Antonio Carraro