Traktorový všeuměl s lákavou slevou

Pro sečení travnatých ploch se nejlépe hodí traktory se středovým výhozem. Jenže pak se objeví stotisícová sleva a všechno je jinak. Rázem se stává nejvážnějším uchazečem o titul sekáče tohoto roku traktor John Deere 1026R. Pokud si jej totiž pořídíte a převezmete do 28. dubna 2021 i s žacím ústrojím, získáte slevu 100 000 Kč včetně DPH.

Právě připojování žacího ústrojí mě u traktoru John Deere 1026R dostalo nejvíc. Zvládne jej úplný zelenáč bez cizí pomoci a bez nářadí. To mohu sám potvrdit, s traktory nepracuji každý den jako mnozí z vás, za jejich volant se dostanu při testovacích jízdách nebo v rámci předvádění novinek. John Deere 1026R žádnou novinkou není, přesto pokud vím, za ta léta, co jej známe, nedokázal nikdo jiný přijít s jednodušším ani s rychlejším připojováním žacího ústrojí.

Promyšlené a snadné řešení

To leží odložené před vámi na zemi. Pomalu najedete traktorem přesně na prostředek a žací ústrojí přejedete předními koly, aby se dostalo mezi nápravy. Nic víc nemusíte dělat, ústrojí zapadne vpředu i vzadu do svých úchytů a současně s tím se propojí pohon středním vývodovým hřídelem. To, že je žací ústrojí připojené, poznáte podle zacvaknutí pojistky v zadním úchytu. Pákou hydrauliky ústrojí zdvihnete, zkusíte pustit pohon vývodovým hřídelem, abyste ověřili, zda se nože točí, a můžete vyrazit.

Stejně snadné je odložení žacího ústrojí, u nějž však musíte nejdříve dolů ze sedadla, abyste odjistili pojistku zadního úchytu, popřípadě uvolnili svislé čepy opěrných koleček – spuštěné ústrojí musí při odkládání samozřejmě spočívat krytem na zemi, nikoli na opěrných kolečkách. Pak usednete za volant, spustíte ústrojí na zem, sešlápnete pravý z pedálů TwinTouch pro zpátečku a vycouváte opět předními koly přes žací ústrojí.

Jde o vskutku promyšlený a přitom velmi snadný postup. U John Deere jej nazývají AutoConnect a díky němu nemusíte vozit žací ústrojí, když jej nepotřebujete. Člověk přirozeně nerad ztrácí čas s něčím, co není úplně nezbytné, tudíž pracné zbavování se žacího ústrojí obvykle vyústí v to, že na traktoru prostě zůstane napořád. Nikoliv v tomhle případě.

Žací ústrojí s bočním výhozem lze velmi snadno uzpůsobit pro mulčování, popřípadě vybavit účinným sběracím ústrojím a košem na 600 litrů, jenž se dá vyklápět buď na zem, anebo hydraulicky zvednout a vysýpat z výšky přímo na korbu přívěsu či do kontejneru. Při sečení tak z povrchu trávníku vysbíráte vše, například i podzimní listí ze stromů.

Pokud s traktorem John Deere 1026R vybaveným žacím ústrojím chcete sebrat i aktuální stotisícovou slevu, nesmíte příliš váhat. Akční nabídka platí pouze do 28. dubna tohoto roku.*Pavel Pánek, foto archiv/John Deere

(Podrobnosti v Komunální technice 3/2021)

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down