Traktor třešničkou komunálního dortu

Asi sedm kilometrů východně od Říčan se nalézá v okrese Praha-východ obec Mukařov. S celkovým počtem zhruba 2500 obyvatel si nezadá s mnohými městy. Nejen tomuto faktu odpovídá i nutnost nasazení výkonné techniky při péči o veřejné plochy.

„Pro bezprostřední údržbu obce máme pět zaměstnanců, na další práce, například související s provozem čističky odpadních vod, si najímáme externisty. Zabýváme se sekáním zeleně, stříháním keřů a ořezem stromů, celoroční údržbou komunikací, svozem obsahu košů, stavebními pracemi, opravami chodníků, kanalizace, pečujeme o dopravní značení, provozujeme sběrný dvůr, máme na starosti zajišťování vodních zdrojů, věnujeme se údržbě ve školce a škole. Odpady pro nás sváží společnost Marius Pedersen, která nám také dvakrát ročně uklidí formou služby velkými stroji silnice,“ přivítal nás výčtem činností vedoucí technických služeb spadajících pod obecní úřad Mukařov Miroslav Veselý.

Nejnovějším přírůstkem do parku techniky je traktor jihokorejské výroby Branson 5025 CH, který si v Mukařově pořídili loni v červenci v agregaci s příkopovým vyžínacím ramenem Tifermec 380 G. Letos přibyl čelní nakladač Stoll CompactLine FC 450 P určený pro menší a kompaktní traktory ve výkonovém rozmezí 15 až 50 k.

„Přemýšlíme o nákupu odmetacího kartáče k nosiči Multicar M31, možná si budeme muset pořídit ještě další techniku na zpracování bioodpadu a určitě budeme potřebovat chodníkový zametač, který nahradí ruční práci. Tady nás bota tlačí asi nejvíc. Ohlédnu-li se zpět, uvědomím si, že jsme si ještě před pěti lety museli vystačit s jednou letitou multikárou, žacím hobby traktorem, dvěma křovinořezy a pak už jenom košťaty, lopatami a dalším ručním nářadím. Díky vstřícnému přístupu zastupitelstva a s pomocí dotací jsme za poměrně krátkou dobu udělali ohromný technický krok vpřed. V tuto chvíli mohu proto se vší zodpovědností prohlásit, že jsme vybaveni dobře a se stroji panuje naprostá spokojeni,“ rozloučil se Miroslav Veselý.*

(Podrobnosti v Komunální technice 5/2017.)

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down