23.01.2018 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Traktor roku 2018 zná své vítěze

Na veletrhu Agritechnica v německém Hannoveru proběhlo slavnostní vyhlášení soutěže Traktor roku 2018. O nejlepším traktoru hlasovalo čtyřiadvacet novinářů zastupujících odborné zemědělské časopisy ve stejném počtu evropských zemí. Vítězem v hlavní kategorii se stal traktor Valtra T 254.

Stejně jako v minulých letech proběhla soutěž ve třech technických a jedné designové kategorii.

Hlavní kategorii zastupovala pětice traktorů, které je možné přihlásit bez jakéhokoliv omezení technických parametrů. A právě v ní se na prvním místě umístila Valtra T 254 Versu s velmi intuitivně provedenými ovládacími prvky na loketní opěrce Smart Touch a plně automaticky řízenou robotizovanou převodovkou.

V kategorii Best Utility, která je vyhrazena traktorům se čtyřválcovými motory, jejichž hlavní použití je na menších zemědělských farmách, soutěžila rovněž pětice strojů. Prvenství získal McCormick X6.440 s plynulou převodovkou VT-Drive vlastní konstrukce.

Ve skupině speciálů se z pětice nominovaných traktorů nejlépe umístil Fendt 211 Vario V ve viničním provedení a s výkonným tříválcem Agco Power a Vario převodovkou.

Mimoto byla vyhlášena též designová kategorie a tu ovládla rovněž Valtra T 254.

Oceněné traktory mohou používat příslušná loga, která zcela jistě budeme vídat i v propagačních materiálech jejich prodejců.

Příští ročník soutěže Traktor roku (TOTY) proběhne v následujícím roce a bude vyhlášen na veletrhu EIMA v italské Bologni.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down